logo itpoint.cz

Druhou největší WAP bránu na světě budou mít v Číně

S řešením Mobile Smart Proxy v jihovýchodní části Číny bude realizována druhá největší instalace WAP na světě v provinciích Kuang-tung, Šanghaj, Če-ťiang a Sečuán. V budoucnu bude moci využívat internetové aplikace pomocí Mobile Smart Proxy více než 100 mil. uživatelů mobilních telefonů.

Největší čínský mobilní operátor China Mobile Communications Corporate Ltd. (China Mobile) uzavřel se společností Siemens, divizí Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile), smlouvu o vybudování WAP brány. S řešením Mobile Smart Proxy realizuje společnost v jihovýchodní části Číny druhou největší instalaci WAP na světě v provinciích Kuang-tung, Šanghaj, Če-ťiang a Sečuán. V budoucnu bude moci využívat internetové aplikace pomocí Mobile Smart Proxy více než 100 mil. uživatelů mobilních telefonů.

Díky řešení Mobile Smart Proxy 3.0 získají zákazníci společnosti China Mobile bezpečný přístup k informacím na internetu, budou si moci stahovat obrázky, zvonění a JAVA aplikace nebo na svých mobilních telefonech hrát on-line hry. Systémová kapacita WAP brány Siemens umožní více než 2400 transakcí za sekundu. Pro srovnání - světový průměr je pod 100 transakcí za sekundu. Kapacitu řešení Siemens lze kdykoliv upgradovat. China Mobile má navíc možnost předplaceným zákazníkům účtovat datový obsah flexibilně a v reálném čase. Obě funkce představují důležitý předpoklad pro další nárůst využití a atraktivity mobilních datových služeb.

"Již několik let dodáváme společnosti China Mobile inovativní řešení pro mobilní síť. S tímto mobilním operátorem budeme i nadále v budoucnu úzce spolupracovat, abychom dokázali splnit rostoucí komunikační požadavky regionu," uvedl ředitel Siemens ICM N Christoph Caselitz. Touto smlouvou posílila společnost Siemens své postavení největšího dodavatele WAP bran firmy China Mobile.

Siemens

Článek ze dne 30. dubna 2004 - pátek