logo itpoint.cz

eTel je partnerem ostravských Dnů Irska

Dny Irska - součást projektu Ostrava do Evropy, je název třídenní akce, která probíhá od 30. března do 1. dubna tohoto roku v Domě knihy Librex v Ostravě. Jako jeden z hlavních partnerů se na prezentaci Irské republiky podílí i společnost eTel, která je členem irské telekomunikační skupiny eTel Group. Návštěvníci Dnů Irska naleznou v areálu Librexu stánek eTelu, kde získají informace o nové nabídce telekomunikačních služeb firmy eTel pro domácnosti.

Dny Irska - součást projektu Ostrava do Evropy, je název třídenní akce, která probíhá od 30. března do 1. dubna tohoto roku v Domě knihy Librex v Ostravě. Takřka symbolicky se koná v době, kdy Irsko již třetím měsícem předsedá Radě Evropy. Jako jeden z hlavních partnerů se na prezentaci Irské republiky podílí i společnost eTel, která je členem irské telekomunikační skupiny eTel Group. Návštěvníci Dnů Irska naleznou v areálu Librexu stánek eTelu, kde získají informace o nové nabídce telekomunikačních služeb firmy eTel pro domácnosti.

Projekt Ostrava do Evropy se tradičně koná pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Evžena Tošenovského. V jeho rámci proběhlo již osm takových akcí, během nichž se v největším paláci knihy v České republice, v Domě knihy LIBREX, představily jednotlivé členské země Evropské unie. Tou první byla loni v únoru Francie a postupně následovaly další státy. Nyní se tedy budou moci obyvatelé Ostravy blíže seznámit se "zeleným ostrovem", jak se Irsku často říká.

Oficiálního zahájení v úterý 30. března 2004 se kromě představitelů Moravskoslezského kraje zúčastní i Joseph Hayes, velvyslanec Irska v České republice. V pětipodlažním obchodním domě knih o celkové ploše 3000 m2 získají návštěvníci především mnoho informací o Irsku a Evropské unii. Připraveny jsou pro ně ukázky irské hudby i knižní expozice stejně jako řada doprovodných akcí.

Například hned první den proběhne beseda s Geraldem Turnerem, významným česko-anglickým překladatelem irských knih, který žije střídavě v Irsku a v Praze. Závěrečný den bude zase ve znamení irské poezie a filmu: slavného irského režiséra nekomerčních, kontroverzních filmů Neila Jordana představí Mgr. Martin Jiroušek.

eTel

Článek ze dne 30. března 2004 - úterý