logo itpoint.cz

eTel poskytuje svým zákazníkům na Sv. Patrika malý dárek

Společnost eTel Česká republika připravil na 17. března 2004 svým zákazníkům malý dárek - v tento den, který je v Irsku oslavován jako den sv. Patrika, bude účtovat svým zákazníkům volajícím do Irska za všechny hovory na pevnou linku symbolickou 1 korunu.

eTel Česká republika, vedoucí poskytovatel telekomunikačních služeb pro podnikovou klientelu, připravil na 17. března 2004 svým zákazníkům malý dárek. V tento den, který je v Irsku oslavován jako den sv. Patrika, bude účtovat svým zákazníkům volajícím do Irska za všechny hovory na pevnou linku symbolickou 1 korunu.

eTel Group byla založena v roku 1999 v Dublinu. Irský původ společnosti se naplno uplatnil ve firemní kultuře a stal se neoddělitelnou součástí každodenního života.

Svatý Patrik, původním jménem Magonus Sucatus Patricius, se narodil okolo roku 285 v Anglii v bohaté římské rodině. Ve věku 16 let byl předán do otroctví, v němž strávil téměř sedm let. Po útěku se mu podařilo dostat se do západní Galie, kde studoval u Germanuse z Auxérre, byl vysvěcen za kněze, přijal jméno Patrik a byl vyslán jako misionář do Irska. Po smrti sv. Palladiuse se stal jeho nástupcem na biskupském stolciz Armaghu.

Připisuje se mu pokřesťanštění většiny Irska, i když jistá část tamějšího obyvatelstva už křesťanství přijala ještě před jeho příchodem. Katolická církev ho považuje za jednoho z nejúspěšnějších misionářů. Svojí horlivostí, dobrotou a láskou k lidem si získal srdce Irů, kteří pro jeho smrt hluboko truchlili a na důkaz úcty ho prohlásili patronem své země.

eTel

Článek ze dne 16. března 2004 - úterý