logo itpoint.cz

eTel získal v akvizici společnost EuroWeb CZ

eTel Group, vedoucí telekomunikační operátor ve středoevropském regionu oznámil akvizici společnosti EuroWeb Czech Republic s.r.o., která působí na tuzemském trhu od roku 1995 a v současné době poskytuje služby přibližně 450 klientům.

eTel Group, vedoucí telekomunikační operátor ve středoevropském regionu oznámil akvizici společnosti EuroWeb Czech Republic s.r.o. Uzavření dohody se očekává v horizontu jednoho týdne.

EuroWeb Czech Republic je poskytovatelem internetových a datových služeb pro firemní i rezidentní klientelu v České republice. Společnost působí na tuzemském trhu od roku 1995, v současné době poskytuje služby přibližně 450 klientům.

Budou to především naši zákazníci, kdo budou profitovat ze spojení společností eTel a Euroweb CZ. Společnými silami jim budeme moci nabídnout více produktů a služeb, širší nabídka přinese další přidané hodnoty, ze kterých budeme všichni moci těžit.

Pro eTel je pak tato akvizice důležitá ze třech důvodů :

  1. eTel pokračuje ve snaze aktivně podporovat konsolidaci českého telekomunikačního trhu
  2. přináší společnosti více zákazníků a tedy vyšší obrat
  3. doplňuje naše portfolio o některé nové služby a know-how o nové poznatky

"Naše sesterská společnost eTel Austria, která za posledních 24 měsíců uskutečnila tři akvizice, postupuje podle stejné strategie," říká Stefan Lager, generální ředitel společnosti eTel Česká republika.

"Akvizici oznamujeme s velkou radostí. K tomuto strategickému rozhodnutí jsme přistoupili ve snaze soustředit se na poskytování služeb na regionální úrovni", dodal ke slovům Stefana Lagera Csaba Törő, generální ředitel společnosti Euroweb International.

eTel

Článek ze dne 1. prosince 2004 - středa