logo itpoint.cz

Eurotel loni zvýšil počet klientů o 323.000 na 4,2 milionu

Největší tuzemský mobilní operátor Eurotel loni zvýšil počet svých zákazníků o 323.000 na 4,2 milionu. Konkurenční T-Mobile a Český Mobil údaje o nových klientech zveřejní na přelomu února a března ...

Největší tuzemský mobilní operátor Eurotel loni zvýšil počet svých zákazníků o 323.000 na 4,2 milionu. Konkurenční T-Mobile a Český Mobil údaje o nových klientech zveřejní na přelomu února a března.

Podle neoficiálních údajů však obě firmy v počtu nových zákazníků Eurotel předstihly a na trhu bylo na konci roku kolem 9,6 milionu uživatelů mobilních telefonů. Na sto Čechů tak připadá 94 mobilů.

Podle generálního ředitele firmy Terrence Valeskiho není český mobilní trh stále saturován a panují na něm vysoce konkurenční podmínky. V posledním čtvrtletí firma získala kolem 195.000 zákazníků, z toho velkou část v rámci vánoční kampaně. "Máme obzvláště radost, že většinu nových tarifních zákazníků přilákala naše nabídka datových služeb Eurotel Data Nonstop," dodal Valeski.

Konkurenční T-Mobile podle neoficiálních informací loni ke svým 3,51 milionu klientů přidal přes 350.000 nových zákazníků a zhruba ve stejné relaci by se měl pohybovat i počet nových klientů Českého Mobilu, který měl na začátku roku 1,18 milionu uživatelů sítě Oskar. Celkový počet mobilních telefonů v ČR se tak loni zvýšil přibližně o milion na zhruba 9,6 milionu.

Eurotel je od loňského prosince ze 100 procent vlastněn Českým Telecomem. Firma koupila zbývajících 49 procent od amerického konsorcia Atlantic West.

ČTK

Článek ze dne 9. ledna 2004 - pátek