logo itpoint.cz

Eurotel nabídne levné SMS ze zahraničí, T-Mobile sjednotí ceny

Eurotel bude uživatelům prodávat předplacenou kartu, která bude obsahovat deset SMS za jednu korunu, T-Mobile sjednotil ceny tak, že jsou v jednotlivých zemích stejné bez ohledu na používaného operátora. Český Mobil neúčtuje klientům 17-ti korunový sestavovací poplatek pro zahraniční hovory a snížil vratnou zálohu pro aktivaci roamingu.

Mobilní operátoři Eurotel a T-Mobile nabídnou zákazníkům v létě levnější komunikaci ze zahraničí. Eurotel bude uživatelům prodávat předplacenou kartu, která bude obsahovat deset SMS za jednu korunu, T-Mobile sjednotil ceny tak, že jsou v jednotlivých zemích stejné bez ohledu na používaného operátora. Český Mobil neúčtuje klientům 17-ti korunový sestavovací poplatek pro zahraniční hovory a snížil vratnou zálohu pro aktivaci roamingu.

Eurotel bude speciální Go sadu s levnějšími SMS nabízet do konce srpna za 95 korun. Sada obsahuje i 25korunový kredit hovorného. Jedna zlevněná SMS vyjde na deset haléřů. Běžná SMS posílaná například z Chorvatska stojí mezi 3,2 a 6,4 Kč. Vedle toho chce firma uživatele motivovat k posílání zpráv ze zahraničí i SMS soutěží o zájezdy.

T-Mobile rozdělil ceny za zahraniční volání do čtyř oblastí, v jejichž rámci jsou tarify jednotné. První oblastí je Slovensko, následuje Evropa kromě Ruska a Ukrajiny, dále pak Rusko, Ukrajina, Afrika, Asie, Austrálie a Oceánie, Severní Amerika a do čtvrté oblasti patří Jižní a Střední Amerika. Ceny odchozích hovorů se pohybují od téměř 30 Kč do 107 Kč, ceny příchozích pak od 14 do 71 korun za minutu. MMS odkudkoli vyjdou na 9,8 Kč.

K roamingovým tarifům T-Mobilu si může uživatel koupit za 118 korun deset volných minut pro volání v turistických oblastech. Minuta hovoru pak vyjde na téměř 12 korun. Pro celou Evropu si pak zákazník může pořídit 15 volných minut za 446 korun.

Český Mobil zprovoznil v květnu na svých webových stránkách roamingovou kalkulačku, která umožňuje zjistit, který operátor v zahraničí bude nejvýhodnější pro danou službu v určité zemi a za jakou cenu. Pro majitele tarifních programů navíc firma snížila požadovanou volací zálohu z 5000 Kč na 3000 Kč.

Tuzemští uživatelé mobilních telefonů mohou ze svého přístroje volat ve více než 140 zemích šesti kontinentů. Operátoři doporučují roaming aktivovat před odjezdem do zahraničí. Samotná aktivace je většinou zdarma, tarifní zákazníci však musejí složit vratnou zálohu až 5000 Kč, kterou však nemusejí platit klienti s dobrou platební morálkou. Uživatelé v cizině platí i za příchozí hovory, a to kolem dvou třetin ceny vlastního hovoru.

ČTK

Článek ze dne 15. června 2004 - úterý