logo itpoint.cz

Eurotel spouští neomezený Internet pro zákazníky předplacené služby Go

Od 1. června 2004 nabízí Eurotel neomezený přístup k Internetu a WAPu pomocí technologie GPRS také pro zákazníky předplacených služeb Go. Služba Go Data Nonstop je zpoplatněna částkou 850 Kč (včetně DPH) měsíčně a nabízí 30 volných minut na volání do všech sítí v rámci ČR. Služba je dostupná pro všechny uživatele služeb Go.

Společnost Eurotel Praha rozšířila nabídku přístupu k Internetu. Od 1. června 2004 nabízí neomezený přístup k Internetu a WAPu pomocí technologie GPRS také pro zákazníky předplacených služeb Go. Služba Go Data Nonstop je zpoplatněna částkou 850 Kč (včetně DPH) měsíčně a nabízí 30 volných minut na volání do všech sítí v rámci ČR. Služba je dostupná pro všechny uživatele služeb Go. Bez nutnosti výměny SIM karty si ji může aktivovat každý Go zákazník bez ohledu na to, jaký Go tarif využívá nebo jaký se rozhodne využívat v budoucnu. Noví zákazníci, kteří mají o službu Go Data Nonstop zájem si mohou zakoupit Go SIM karty s kreditem 50Kč za 245Kč nebo kteroukoli Go sadu z aktuální nabídky Eurotelu.

"Nabídka neomezeného bezdrátového Internetu pod názvem Eurotel Data Nonstop odstartovala v loňském roce masivní rozvoj mobilního Internetu u nás," říká Garrison Macri, výkonný ředitel marketingu společnosti Eurotel. "Nyní přinášíme neomezený Internet také našim Go zákazníkům, kteří tímto mají možnost získat bezdrátové připojení přes technologii GPRS téměř okamžitě.

Služba Go Data Nonstop přináší neomezený Internet bez aktivačních poplatků, bez vázání se smlouvou a zákazník ji může využívat libovolně dlouho. Například jediný měsíc na dovolené, kde nemá jinou možnost přístupu na Internet a email. Aktivace služby je velmi jednoduchá a rychlá. Na číslo 999111 stačí zaslat SMS zprávu ve tvaru GO D850, využít automatického hlasového systému na lince *88 pod položkou 8 hlavního menu, nebo vytočením *111*# pod položkami: 9. Moje - 1. Moje nastavení - 1. Nastavení služeb - 2. Pro Go zákazníky - 5. Go Data Nonstop, nebo vytočením zkrácené volby *111*91125#.

Služba Go Data Nonstop se každý měsíc automaticky obnovuje. Pět dní před touto obnovou systém zašle SMS zprávu s upozorněním o blížícím se obnovení služby, takže uživatel získá dostatečný čas na kontrolu stavu kreditu pro využívání služby i v dalším měsíci. Pokud na účtu nebude dostatečný kredit, služba se neobnoví. Po dobití kreditu je možné službu kdykoli znovu aktivovat. Navíc má zákazník možnost datové služby využívat i v případě, že mu nebyla služba obnovena. Připojení je pak zpoplatněno podle standardního ceníku Go tarifů.

Eurotel a Internet

Eurotel nabízí široké portfolio datových služeb tak, aby vyšel vstříc potřebám každého zákazníka od jednorázového připojení až po tarify s neomezeným přístupem na Internet. Neomezený přístup k Internetu nabízí Eurotel svým zákazníkům prostřednictvím služby Eurotel Data Nonstop již od dubna loňského roku. Za jediný rok své existence si našla více než 50 000 uživatelů. Nově existují dvě varianty Eurotel Data Nonstop. S volnými minutami na volání a varianta za cenu nejvýhodnější na trhu. Paušální připojení k Internetu přijde na 649 Kč (772,31 Kč s DPH). Představuje tak nejvýhodnější nabídku neomezeného mobilního připojení k Internetu v ČR. Zákazník si také může vybrat Eurotel Data Nonstop s volnými minutami volání. V tomto případě zaplatí za měsíc neomezeného přístupu a 60 volných minut volání pouze 699 Kč (831,81 Kč s DPH).

S účinností od 1. května Eurotel výrazně snížil měsíční paušál datového tarifu Eurotel Data Plus. Měsíční poplatek se snížil z 695 Kč (827 Kč včetně DPH) na 299 Kč (356 Kč včetně DPH). Tarif je určen pro zákazníky, kteří používají e-mailového klienta ve svém mobilním telefonu, smartphonu nebo PDA. Eurotel Data Plus nabízí za jednu korunu možnost odeslání až sedmi e-mailových zpráv.

Neomezené připojení k Internetu mohou využívat i zákazníci, kteří upřednostňují technologii WiFi pro vysokorychlostní připojení. Aktivační poplatek tarifu WiFi Jet Nonstop činí pouhou 1 Kč (1,19 Kč s DPH). Neomezené připojení nabízí společnost Eurotel Praha za měsíční paušální poplatek 1199 Kč (1426,81 Kč s DPH). Eurotel přitom ve spolupráci se společností ČESKÝ TELECOM, a. s. provozuje nejširší síť 166 přípojných bodů po celé republice.

Eurotel jako jediný operátor v ČR nabízí zákazníkům s Go kartami tři nejmodernější technologie mobilního přenosu dat. Vedle WiFi také HSCSD (High Speed Circuit Switched Data) a GPRS (General Packet Radio Service). Při připojení pomocí služby Go HSCSD Fast Data se účtuje délka připojení (v minutách) a nerozhoduje objem přenesených dat. Oproti tomu služba Go GPRS Instant zaručuje stálý on-line přístup k Internetu, přičemž zákazník platí za množství přenesených dat nebo získá neomezené množství dat, pokud využije Go Data Nonstop. Jednotlivé druhy připojení se svými vlastnostmi doplňují a dávají jedinečnou příležitost vybrat si pro připojení k Internetu tu nejvhodnější službu.

Přehled datových tarifů

Neomezené připojení

Měsíční paušál

Bez měsíčního poplatku

Eurotel Data Nonstop - neomezený Internet a 60 minut volání za nejvýhodnější nabídku na trhu.

Eurotel Data Nonstop II - tarif pro neomezené připojení za nejnižší měsíční paušál v ČR.

Go Data Nonstop - neomezené připojení k Internetu a e-mailu pro zákazníky předplacených služeb.

WiFi Jet Nonstop - nejrychlejší neomezené připojení k Internetu v naší nabídce s rychlostí až 512 kbit/s. Největší síť přístupových bodů - více než 160 v ČR

Eurotel Data - nejlevnější tarif pro přístup k e-mailu a občasně i k Internetu. Připojení pomocí GPRS nabízí rychlost až 53,6 kbit/s.

Eurotel Data 120 - pro přístup k e-mailům a Internetu pomocí služby HSCSD Fast. Zákazník získá navíc 120 minut na datové volání do pevné sítě. Technologie HSCSD nabízí rychlost až 43,2 kbit/s.

Eurotel Data Plus - tarif vhodný pro uživatele mobilního Internetu z PDA a komunikátorů, nabízí 20 volných MB pro příjem a odesílání až 100 e-mailů denně.

Eurotel WiFi Jet Basic - vysokorvysokorychlostní připojení s 60 volnými hodinami

WAP / MMS - tento tarif je určený pro využívání WAPu a občasné zasílání e-mailů.

WiFi Jet - vysokorychlostní Internet bez smlouvy zpoplatněný formou Go kuponů a SMS zpráv

Eurotel Data - nabídka měsíčního paušálu ve výši 0,- Kč platí pro zákazníky využívající tarify Eurotel Business 200, Eurotel Business 300 a Eurotel Business 600

Doplňující informace o datových tarifech Eurotelu :

Přehled datových služeb pro tarifní zákazníky

Tarif Volné minuty / kB Měsíční paušál Poznámka
Data 0 0/195 Kč(232,05 Kč s DPH) Měsíční paušál 0 Kč je pro Eurotel Business 200, Eurotel Business 300 a Eurotel Business 600
Data Plus 20 000 kB 299 Kč(355,81 Kč s DPH) Volné kB se uplatňují na směr Mobile Internet (nepřevádějí se do dalšího účtovacího období)
Data 120 120 300 Kč(357 Kč s DPH) Volné minuty se uplatňují na datová volání na pevnou linku
Data Nonstop II neomezeně kB 649 Kč(772,31 Kč s DPH) Nejvýhodnější cenová nabídka neomezeného mobilního Internetu
Data Nonstop 60 minut voláníneomezeně kB 699 Kč(831,81 Kč s DPH) Volné minuty se uplatňují na vnitrostátní hovory
WiFi Jet Basic 60 599 Kč(712,81 Kč s DPH) * Cena za hodinu připojení po vyčerpání volných hodin
WiFi Jet Nonstop neomezeně 1199 Kč(1426,81 Kč s DPH) Neomezený vysokorychlostní Internet
WiFI Jetobjednání přes SMS 0 50 / 100 Kč(71,40 / 119 s DPH) * Cena při objednání dvou hodin připojení

Přehled datových služeb pro zákazníky s předplacenými službami

 

Rychlost Cena (v Kč) Poznámka
Go HSCSD Fast Data až 43,2 kbit/s

6,4

HSCSD Mobile Internet (High Speed Circuit Switched Data) je mobilní připojení na Internet svou přenosovou rychlostí srovnatelné s běžnou telefonní linkou. Služba je vhodná pro příjem/odesílání pošty, stahování dat z Internetu, synchronizaci databází a firemních aplikací, příjem a odesílání velkých objemů dat
Go GPRS Instant až 53,6 kbit/s 0,06/1kB+ 0,60/hod Služba GPRS Mobile Internet přináší jednoduchý způsob připojení k Internetu pomocí mobilního telefonu nebo modemu. Účtují se přenesená data, a proto nezáleží, jak dlouho bude přenos trvat. Služba je určená pro WAP a čtení webových stránek, on-line práci s firemními aplikacemi a e-mailem, aplikace s malým objemem přenášených dat, např. monitoring, řízení systémů apod.
Go Data Nonstop až 53,6 kbit/s 850 (včetně DPH) Připojení k Internetu a WAPu bez omezení. Se službou Go Data Nonstop může zákazník surfovat 24 hodin denně. Navíc získá 30 volných minut na volání po České republice.
WiFI Jetobjednání přes SMS až 512 kbit/s 71* / 119**(včetně DPH) * Cena za hodinu připojení* Cena za hodinu připojení při objednání dvou hodin
WiFi Jetpomocí Go kuponu až 512 kbit/s 40 / hodinu(cena včetně DPH) Doba připojení závislá na hodnotě Go kuponu

Eurotel

Článek ze dne 7. června 2004 - pondělí