logo itpoint.cz

Eurotel významně rozšířil nabídku neomezeného připojení k Internetu prostřednictvím WiFi

Společnosti Eurotel Praha a Český Telecom uzavřely roamingovou dohodu o vzájemném sdílení přístupových bodů vysokorychlostní bezdrátové technologie WiFi a společně tak nabízí zcela bezkonkurenční pokrytí v ČR. S celkovým počtem 163 přípojných bodů se tak stala WiFi síť společnosti Eurotel Praha největší v zemi.

Společnost Eurotel Praha rozšiřuje svou nabídku přístupu na Internet pomocí vysokorychlostní bezdrátové technologie WiFi. Se společností Český Telecom se dohodla na vzájemném využívání přístupových bodů, takzvaných Hot Spotů. Pokrytí službou WiFi Jet se tímto rozšíří ze současných 104 přípojných bodů provozovaných společností Eurotel Praha o dalších 59 přípojných bodů Českého Telecomu. S celkovým počtem 163 přípojných bodů jde o největší WiFi síť u nás dostupnou ve všech 14 krajích České republiky a na mnoha částech Prahy.

Eurotel také rozšířil svou nabídku služeb pro technologii WiFi. Nový tarif Eurotel WiFi Jet Basic, který za paušální poplatek 599 Kč bez DPH nabízí 60 volných hodin, je určený středně náročným uživatelům využívajícím WiFi připojení do 90 hodin měsíčně. Služba neomezeného přístupu k Internetu prostřednictvím WiFi Jet Nonstop za 1199 Kč bez DPH měsíčně, platná od 1. 4. 2004, zůstává nezměněna a stále tak nabízí jeden z nejvýhodnějších způsobů neomezeného vysokorychlostního přístupu na Internet u nás.

Další změnu doznaly podmínky připojení pomocí Go kupónů. Nové účtování umožní vícenásobné připojování do sítě, což ocení zejména uživatelé při stahování pošty, hudby, či vyhledávání informací na Internetu. Hodina připojení je přijde na 40 korun.

"Připojení pomocí technologie WiFi nabízíme našim zákazníkům od roku 2002," řekl Michal Knor, ředitel marketingu pro segment firemních zákazníků společnosti Eurotel Praha, spol. s r. o. "Naším cílem je nyní zvyšovat dostupnost služby WiFi Jet a našim zákazníkům tak nabízet více možností přístupu k Internetu, elektronické poště či firemní síti a to nejenom díky velkému pokrytí WiFi hotspoty, ale také díky široké nabídce různých způsobů zpoplatnění služby."

Služba Eurotel WiFi Jet dává uživatelům Internetu možnost připojit se na frekventovaných místech jako jsou kancelářská a konferenční centra, hotely, nákupní střediska, řada značkových prodejen společnosti Eurotel a nově, díky uzavřené roamingové dohodě s Českým Telecomem, také na mnoha dalších místech republiky. Služba umožňuje několikásobně rychlejší přístup k Internetu než běžné připojení přes dial-up, či GPRS. Služba Eurotel WiFi Jet je dostupná všem uživatelům, kteří vlastní potřebné zařízení k bezdrátové síti standardu IEEE 802.11b. Zpoplatněna je buď pomocí předplacených Go kupónů, prostřednictvím SMS zprávy nebo na základě aktivace měsíčního paušálu.

Při připojení prostřednictvím Go kupónů získává zákazník předplacené hodiny pro přístup k Internetu podle hodnoty kupónu. Za kupón v hodnotě 250 Kč získá až 6 hodin 15 minut přístupu k Internetu, za 350 Kč kupón až 8 hodin 45 minut, za 550 Kč až 13 hodin 45 minut a za 950 Kč až 23 hodin 45 minut připojení. Uvedené ceny jsou včetně 19 % DPH.

Přihlášení ke službě Eurotel WiFi Jet pomocí SMS zprávy je určeno stávajícím zákazníkům Eurotelu. Na číslo 999509 stačí odeslat SMS zprávu ve tvaru "wifi 1" nebo "wifi 2" pro příslušný počet objednávaných hodin a uživatel obdrží zpět časově omezené uživatelské jméno a heslo. Za cenu 60 Kč získá hodinu a za 100 Kč dvě hodiny přístupu na Internet od prvního přihlášení. Zákazník si také může vybrat měsíční paušální platbu. Tarif WiFi Jet Nonstop nabízí neomezený přístup k Internetu za 1199 Kč měsíčně bez DPH. Nový tarif Eurotel WiFi Jet Basic nabízí za paušální poplatek 599 Kč bez DPH celých 60 volných hodin s tím, že za každou hodinu nad tento rámec se účtuje 20 Kč. Výše uvedené ceny (SMS, Go kupóny a měsíční paušály) platí jak pro přípojné body Eurotelu, tak přes hotspoty Českého Telecomu.

Eurotel

Článek ze dne 7. května 2004 - pátek