logo itpoint.cz

Eurotel začal nabízet ADSL spolu s volnými minutami na mobil

Společnost  Eurotel Praha s.r.o. začala nabízet vedle mobilního přístupu na internet prostřednictvím technologie CDMA i možnost připojení přes pevnou telefonní linku a ADSL. Službu, kterou ve své síti nabízí mateřský Český Telecom, Eurotel kombinuje s nabídkou volných minut pro volání z mobilního telefonu.

Společnost  Eurotel Praha s.r.o. začala nabízet vedle mobilního přístupu na internet prostřednictvím technologie CDMA i možnost připojení přes pevnou telefonní linku a ADSL. Službu, kterou ve své síti nabízí mateřský Český Telecom, Eurotel kombinuje s nabídkou volných minut pro volání z mobilního telefonu. Firma to oznámila na brněnském veletrhu Invex.

Eurotel ADSL nabídl jako první z mobilních operátorů. Službu již poskytuje přes 20 operátorů pevných linek, kteří si ji na velkoobchodním principu kupují většinou právě od Českého Telecomu. Martina Kemrová z tiskového oddělení konkurenčního T- Mobilu řekla, že firma v současné době podobnou nabídku nechystá a soustředí se na spuštění rychlého internetu prostřednictvím technologie EDGE.

Eurotel bude nabízet ADSL o rychlostech 256 a 512 kbit/s za cenu od 832 korun. Za kombinaci s 60 minutami volání z mobilního telefonu si bude zájemce muset 177 korun připlatit.

ADSL si dosud pořídilo přes 60.000 zákazníků, mobilní přístup přes CDMA využívá 13.000 klientů. Do konce roku Telecom očekává přes 100.000 uživatelů ADSL.

Eurotel rovněž představil nové účtování přístupu ke svému internetovému portálu přes wap. Zákazník již nebude platit za surfování na portálu, ale pouze za konkrétní využívané služby.

Stejně jako konkurenční T-Mobile firma přišla s nabídkou přímého přístupu k elektronické poště a kontaktům z mobilního zařízení.

ČTK

Článek ze dne 13. října 2004 - středa