logo itpoint.cz

Eurotel zlepšuje technické parametry a pokrytí služby Eurotel Data Expres

Eurotel v uplynulých dnech úspěšně dokončil jednání s organizací RIPE (Réseaux IP Européens) a dosáhl tak přidělení dalšího bloku veřejných IP adres, což počínaje tímto úterkem umožňuje zrušit dosavadní překlad portů (PAT) a zkvalitnit tak dále službu Eurotel Data Expres.

Eurotel Praha s.r.o. v uplynulých dnech úspěšně dokončil jednání s organizací RIPE (Réseaux IP Européens) a dosáhl tak přidělení dalšího bloku veřejných IP adres, což počínaje úterkem umožňuje zrušit dosavadní překlad portů (PAT) a zkvalitnit tak dále službu Eurotel Data Expres.

IP adresy slouží ke správnému doručování internetového provozu. Je jich jen omezený počet a právě organizace RIPE koordinuje jejich přidělování v Evropě. Při nedostatku adres je nutné přistoupit k jejich překladu (NAT) nebo i překladu portů (PAT). Zatímco NAT je naprostou většinou internetových aplikací podporován, PAT může někdy způsobovat problémy s kompatibilitou. Jeho vypnutím se zlepší podpora služby Eurotel Data Expres pro Microsoft virtuální privátní sítě a některé přehrávače internetových médií.

"Služba Eurotel Data Expres je nejrychlejší plně mobilní připojení k internetu na evropském trhu. Eurotel přikládá rozvoji této služby velký význam a dnešní technické zlepšení je toho dalším důkazem," uvedl Michal Heřman, generální ředitel společnosti Eurotel.

"Nadále pokračuje i výstavba sítě - do počátku roku 2005 budou pokrytí i kapacita služby rozšířeny díky sto novým CDMA základnovým stanicím", dodal Michal Heřman.

Službu Eurotel Data Expres využívá v této době již více než 18000 zákazníků. Pokrytí potřebným radiovým signálem pro přístup k službě se v tento okamžik blíží 75% populace v České republice. V rámci vánoční promo kampaně společnost Eurotel nabízí svým zákazníkům při uzavření smlouvy na dobu 24 měsíců aktivaci služby za poplatek 1782,- Kč a CDMA modem za pouhou 1 Kč,-.

Pokrytí a další informace může zákazník zjistit na www.eurotel.cz, na prodejních místech Eurotel nebo zákaznických infolinkách.

Eurotel

Článek ze dne 24. listopadu 2004 - středa