logo itpoint.cz

Finanční výsledky Microsoftu za první pololetí fiskálního roku 2004 a kalendářní rok 2003

Během první poloviny fiskálního roku 2004 došlo k meziročnímu nárůstu tržeb o 19 %. Ve srovnání s kalendářním rokem 2000 činí celkový nárůst tržeb 93 % ...

Společnost Microsoft Česká republika a Slovensko oznámila finanční výsledky za první polovinu fiskálního roku 2004 (červenec 2003 - prosinec 2003) a kalendářní rok 2003. Během první poloviny fiskálního roku 2004 došlo k meziročnímu nárůstu tržeb o 19 procent. Ve srovnání s kalendářním rokem 2000 činí celkový nárůst tržeb 93 procent.

"Vážíme si stále vzrůstající důvěry zákazníků na trhu, který je již dnes vysoce rozvinutý. V míře investic do IT ve vztahu k HDP překračuje již dnes Česká a Slovenská republika (2,58 %) země jako je např. sousední Rakousko," řekl Jiří Devát, generální ředitel společnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. Zároveň dodal, že např. Švédsko, které je celoevropským vzorem v úrovni rozvoje informační společnosti, investuje do informačních technologií stále o cca 15 procent více, což ilustruje zřetelnou perspektivů růstu celého českého a slovenského trhu.

Jak si stály produkty

Největší dynamiku růstu zaznamenávají za poslední tři roky serverové databázové technologie. Prodej licencí Microsoft SQL Serveru roste v posledních třech letech velmi dynamicky v rozmezí 50-80 % meziročně, čímž potvrzuje trvale posilující pozici na trhu databázových aplikací.

V kalendářním roce 2003 zaznamenala největší nárůst řešení spojená s bezpečností spadající do skupiny Microsoft Management Serverů (především pak MMS). Prodej licencí této skupiny produktů narostl o 138 % oproti kalendářnímu roku 2002.

"Tento fakt je zcela v souladu s obrovskou pozorností, kterou problematice bezpečnosti informačních technologií a řešení aktuálně věnuje celý průmysl IT," dodal Jiří Devát.

Tradičními tahouny tržeb společnosti Microsoft v ČR a SR zůstávají i nadále operační systém Microsoft Windows XP, velký zájem zaznamenala rovněž sada aplikací Microsoft Office (od začátku roku 2003 Microsoft Office XP, v druhé polovině roku potom nejnovější sada aplikací Microsoft Office System). V kalendářním roce 2003 dokonce poprvé přesáhl prodej licencí Microsoft Office hranici 300 tisíc. Prodej licencí operačního systému Microsoft Windows XP zaznamenal v prvním pololetí fiskálního roku 2004 meziroční nárůst o 24 %.

Loni na jaře na trh uvedený Microsoft Windows Server 2003, byl přijat rovněž velmi dobře. Za první pololetí fiskálního roku 2004 oproti prvnímu pololetí fiskálního roku 2003 k nárůstu prodeje licencí řešení o 22 %.

Spolu se zvyšováním tržeb došlo také k nárůstu počtu zaměstnanců. K dnešnímu dni ve společnosti pracuje více než 170 zaměstnanců, a to včetně týmu Microsoft Business Solutions, vybudovaného na základech akvizice společnosti Navision v létě roku 2002.

Do portfolia produktů a řešení společnosti Microsoft tak přibyla řešení Microsoft Business Solutions - Navision a Microsoft Business Solutions - Axapta, která rovněž dosáhla dvojciferného nárůstu.

"Výsledky za loňský rok nás těší. Potěšitelný je i fakt, že přes perspektivy růstu v dalším období, už dnes dosahují produkty společnosti Microsoft stejné míry nasazení v ČR a SR jako v již zmiňovaném Švédsku," uzavírá Devát.

Microsoft

Článek ze dne 10. února 2004 - úterý