logo itpoint.cz

Globe Internet vstupuje do Evropy

Společnost Globe Internet se stala součástí panevropské webhostingové firmy Active ISP. Active ISP získává 60 procentní majoritní podíl dosavadních vlastníků Karla Umlaufa a Jana Panocha.

Společnost Globe Internet se stala součástí panevropské webhostingové firmy Active ISP. Active ISP získává 60 procentní majoritní podíl dosavadních vlastníků Karla Umlaufa a Jana Panocha.

Globe Internet se jako nejvýznamnější webhostingová firma v České republice stala nástupištěm evropského giganta ve stejném oboru pro celou střední a východní Evropu. Praha by se navíc měla v budoucnu stát jednou ze tří operačních centrál Active ISP v celé Evropě.

Active ISP ( www.activeisp.com ) je v evropském měřítku velká a významná webhostingová firma. Byla založena v roce 1998 a dnes má více než 280 tisíc zákazníků a obrat přes 3/4 miliardy Kč. Operační centrály v Norsku, Švédsku, Velké Británii a Holandsku spolu s reprezentacemi v 15 dalších evropských zemích činí z Active ISP jednoho z největších hráčů na evropském webhostingovém trhu. Active ISP nabízí širokou škálu produktů a služeb od nejjednodušších programů až po komplexní složitá řešení na poli doménových registrací, webhostingu a e-commerce řešení.

Jako první viditelný krok spojení s velkým partnerem dojde k významnému zlevnění nadnárodních domén .COM, .NET a .ORG. Zákazníci Globe Internet mohou očekávat v následujících týdnech a měsících další zásadní zvýhodnění ve formě slev, zlepšení služeb A zavádění služeb nových.

Anders Eriksson, jednatel firmy Active ISP k akvizici říká : "Active ISP drží vedoucí postavení na celoevropském trhu hostingových služeb. Abychom mohli zhodnotit očekávaný růst a konsolidaci v našem odvětví, plánujeme další významnou expanzi. Společně s Globe Internet posílíme naší celoevropskou pozici, získáme vedoucí pozici na českém trhu a vytvoříme pevnou platformu pro další růst ve střední a východní Evropě. Kromě toho Globe Internet posílí svojí odborností skupinu Active ISP v oblasti webdevelopmentu a webdesignu. Zamýšlíme převzít veškeré konkurenční výhody Globe Internet tak, aby z nich měli prospěch naši klienti na trzích mimo Českou republiku."

Management a tým Globe Internet vítá Anders Eriksson slovy : "Tato akvizice je dalším významným krokem pro růst skupiny Active ISP. Jsem velice potěšen, že mohu přivítat ředitele společnosti Globe Internet a jeho zkušený 80ti členný tým Globe Internet mezi členy Active ISP. Jsem přesvědčen, že se zkušenostmi Karla Umlaufa, ředitele firmy, která má vedoucí postavení na trhu, a naším společným úsilím, budeme schopni zvýšit hodnotu služeb, které poskytujeme našim klientům."

Karel Umlauf, jednatel Globe Internet dodává : "Globe Internet je první firmou svého druhu v zemích přistupujících k EU, jež učinila tak zásadní krok k cestě za úspěchem na evropském trhu. Praha a Globe Internet se tak stala nástupním místem Active ISP pro země střední a východní Evropy a ve strategických výhledech bude i jedním ze tří operačních středisek v rámci celého kontinentu. Ocitáme se ve „vyšším patře“, máme lepší výhled, pevnější zázemí, a tudíž lepší podmínky pro poskytování kvalitnějších služeb naším zákazníkům. Osobně jsem velmi potěšen, že budeme schopni nabídnout dokonce vyšší hodnoty našim klientům ve spojení s Andersnem Erikssonem a skupinou Active ISP – týmem, který dokáže sdílet naše znalosti a nadšení pro náš obor.

Globe Internet

Článek ze dne 2. června 2004 - středa