logo itpoint.cz

Grossovo Velké ucho - denně 109 odposlechů

Podle vyjádření předsedy spolku Šalamoun Johna Boka, který bez zájmu našich médií již 25 den drží hladovku za odstoupení Stanislava Grosse z postu premiéra, dochází u nás k silnému nárůstu legálních odposlechů, jejichž výše už dávno přesáhla počty z doby působení StB a vlády jedné strany ...

Podle vyjádření předsedy spolku Šalamoun Johna Boka, který bez zájmu našich médií již 25 den drží hladovku za odstoupení Stanislava Grosse z postu premiéra, dochází u nás k silnému nárůstu legálních odposlechů, jejichž výše už dávno přesáhla počty z doby působení StB a vlády jedné strany.

John Bok : "Držím hladovku, protože Gross posiluje policejní stát"

S Johnem Bokem, předsedou spolku Šalamoun, hovoří Jan Čulík z Britských listů a celý rozhovor je k dispozici ZDE.

Pro čtenáře telefonie.cz vybíráme zmínku o policejních odposleších :

J.B.
Držím hladovku dvaadvacátý den. Piju minerálky a různé čaje. Nemám hlad, cítím se velmi dobře, zhubl jsem asi o 20 kg, uvažuju normálním způsobem a pracuju. Minulý týden jsem například byl na dvou soudech v rámci práce spolku Šalamoun. Není to moje první hladovka. Držel jsem hladovky i za komunistů, když jsem byl ve vazbě nebo v cele předběžného zadržení. Jsem zkušený a vytrvalý hladovkář. Myslel jsem si, že už hladovku nikdy držet nebudu muset.

J.B.
Pan Gross nemilosrdně prosazuje taková zákonná opatření, aby byla omezena práva občanů ČR. Samozřejmě velmi vhodně využívá boje proti terorismu. To je pochopitelné, ale nebezpečí, že nás pod záminkou boje proti terorismu bude krátit na našich právech, mě velmi znepokojuje. V této situaci pan Gross například zásadně zvýšil odposlechy v tomto státě. Za StB toho bylo 3000 ročně a dneska je to kolem 40 000 ročně (red. pozn. - 40 000 / 365 = 109,5 odposlechů na 1 den v roce).

J.Č
Jak to víte ?

J.B.
To je informace od parlamentní komise. Parlamentní komise pro BISku je velmi znepokojena. Pan Gross udělal geniální věc. Já si myslím, že je lepší, aby byli učitelé dobře placeni, a aby byli lékaři dobře placeni, protože vzdělání a zdraví občanů je důležitější a pokud je společnost zdravá a vzdělaná, je pravděpodobné, že bude menší zločinnost. Místo aby v této zemi dostali peníze lékaři a učitelé, Gross už jako ministr vnitra dokázal proti Špidlovi prosadit to, že všichni policisté – všichni, beze zbytku, dostali 6000 Kč platu navíc. Tím vytvořil úžasnou armádu, která ho podporuje. Policisté mají rádi Grosse, protože Gross se o ně postaral. Represivní složky byly finančně posílené, aby nebyly zkorumpovatelné. Přitom je policie velmi zkorumpovaná, máme jednu kauzu za druhou.

Šalamoun - spolek na podporu nezávislé justice v ČR - http://www.spoleksalamoun.com

telefonie.cz

Článek ze dne 17. září 2004 - pátek