logo itpoint.cz

GTS a Český Telecom připravují dial-up připojení k internetu za paušál

Český Telecom i konkurenční firma GTS nabídnou zákazníkům připojení k internetu přes telefonní linku za paušální poplatek. Zatímco GTS již oznámila, že bude nabízet neomezený vytáčený přístup mimo špičku a o víkendech za 599 korun měsíčně, Český Telecom podrobnosti nabídky tají. Podle mluvčího Vladana Crhy firma nabídne více variant než konkurence ...

Český Telecom i konkurenční firma GTS nabídnou zákazníkům připojení k internetu přes telefonní linku za paušální poplatek. Zatímco GTS již oznámila, že bude nabízet neomezený vytáčený přístup mimo špičku a o víkendech za 599 korun měsíčně, Český Telecom podrobnosti nabídky tají. Podle mluvčího Vladana Crhy firma nabídne více variant než konkurence.

GTS chce nabídku představit na dnešní tiskové konferenci. Telecom, který původně plánoval předvedení zkušebního provozu služby ve čtvrtek, přesunul tiskovou konferenci rovněž na úterý. GTS je první firmou na trhu, která vytáčené připojení na internet za měsíční poplatek představila. Telecom připravoval internet za paušál o víkendech koncem roku 2002, ale Český telekomunikační úřad firmě službu nepovolil, kvůli možnému ohrožení konkurence.

Neomezený přístup na internet bude GTS nabízet v pracovní dny od 19:00 do 7:00 a kdykoli o víkendech a svátcích. Služba je dostupná prostřednictvím volby operátora z pevných linek Telecomu po celé zemi. Ve špičce bude uživatel nadále platit podle doby strávené na síti. V prvních deseti minutách připojení zaplatí 1,19 Kč za minutu, poté cena o 20 haléřů klesne. Telecom by měl přijít například s paušálem jen na víkendová připojení. "Jedna z variant bude dokonce nejatraktivnější na trhu," uvedl pouze Crha.

Připojení k internetu přes pevnou linku za fixní měsíční platbu bylo dosud možné prostřednictvím technologie ADSL za ceny od zhruba 950 korun. Výhodou ADSL je rychlost od 512 kbit/s proti 56 kbit/s v případě běžného vytáčeného připojení. Neomezený přístup přes mobilní telefon za 1219 korun nabízí společnosti Eurotel a T-Mobile, které navíc do března nabídku přechodně zlevnily na 792, respektive 853 Kč měsíčně. Paušál na internet začínající kolem 1200 Kč nabízejí i kabelové televize. Bezdrátovou formu připojení poskytují například České radiokomunikace.

ČTK

Článek ze dne 3. února 2004 - úterý