logo itpoint.cz

Hewlett-Packard zakládá evropskou regionální centrálu v ČR

Hewlett-Packard zakládá v České republice svou regionální centrálu pro řízení dodavatelského řetězce počítačové techniky pro oblast Evropy, Blízkého východu a Afriky. Vytvoří tak 75 nových vysoce kvalifikovaných pracovních míst a investuje zde 22 milionů korun.

Hewlett-Packard (HP) zakládá v České republice svou regionální centrálu pro řízení dodavatelského řetězce počítačové techniky pro oblast Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA). Vytvoří tak 75 nových vysoce kvalifikovaných pracovních míst a investuje zde 22 milionů korun.

"Při umisťování této investice jsme chtěli podpořit naše aktivity v Evropě, přičemž velkou roli hrálo příznivé investiční klima v České republice a kvalifikované lidské zdroje," říká Julien Massol, ředitel centra pro řízení dodavatelského řetězce v rámci EMEA Hewlett-Packard.

"Střední a východní Evropa je dynamicky rostoucí trh, na kterém naše obchody rostou rychleji než v západní Evropě či USA, a kde zároveň existují velmi dobré investiční příležitosti," říká Jan Zadák, viceprezident a generální ředitel evropského regionu Internation Sales Europe (ISE) HP a doplňuje : "Obrat HP se v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku zvýšil o 11 procent, což představuje 40 % celosvětových tržeb společnosti."

Česká centrála bude mít na starosti některé procesy řízení vztahů v oblasti výroby a distribuce osobní výpočetní techniky pro oblast Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA). Bude tak doplňovat centrálu Hewlett-Packard (HP) v Grenoblu ve Francii, která zůstane zachována jako hlavní kancelář skupiny pro toto teritorium. Hewlett-Packard touto druhou českou centrálou podpoří působivý růst společnosti v Evropě, na Blízkém Východě a v Africe, zvláště pak ve střední a východní Evropě. Pražské ústředí se bude skládat z celkem čtyř pracovních týmů: dvou inženýrských pro počítačové vybavení firem i domácností a dvou týmů pro nákup a plánování.

"Přínos tohoto investičního projektu spočívá mimo jiné i ve tvorbě nepřímých pracovních míst, která zde vzniknou zejména díky přesunu části aktivit dodavatelů Hewlett-Packard do České republiky. Důležité je také navázání spolupráce s českými technickými a ekonomickými univerzitami a univerzitami v Grenoblu. Díky studijním programům, které bude HP sponzorovat, si budou moci francouzské a české vysoké školy vyměňovat studenty a ti budou střídavě využívat stipendií ve společnosti Hewlett-Packard," doplňuje Petra Polednová, z odboru zahraničního marketingu agentury CzechInvest.

Rozhodnutí společnosti Hewlett-Packard potvrzuje, že zájem investorů o umisťování firemních sídel v České republice roste. Přitažlivost české metropole dokládají i výsledky studie společnosti Cushman Wakefield Healey European Cities Monitor : "Praha se zlepšuje ve všech sledovaných kritériích. Dnes ji zná více obchodníků než například Stockholm. Její popularita roste díky cenám za kancelářské prostory a díky jazykové vybavenosti pracovní síly," říká Jonathan Hallett, partner a výkonný ředitel Cushman & Wakefield Healey & Baker v České republice.

Hewlett-Packard

Článek ze dne 7. prosince 2004 - úterý

Půjčka před výplatou do 25 000 Kč Finanční podpora pro každého na cokoliv
Uznávaný typ firmy, nižší daně, anonymní vlastník, bez vkladu ZK, min. ručení atd
Cestovní kancelář Nomád nabízí zájezdy, poznání, expedice, cyklo, turistika atd.