logo itpoint.cz

Hewlett-Packard zakládá evropskou regionální centrálu v ČR

Hewlett-Packard zakládá v České republice svou regionální centrálu pro řízení dodavatelského řetězce počítačové techniky pro oblast Evropy, Blízkého východu a Afriky. Vytvoří tak 75 nových vysoce kvalifikovaných pracovních míst a investuje zde 22 milionů korun.

Hewlett-Packard (HP) zakládá v České republice svou regionální centrálu pro řízení dodavatelského řetězce počítačové techniky pro oblast Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA). Vytvoří tak 75 nových vysoce kvalifikovaných pracovních míst a investuje zde 22 milionů korun.

"Při umisťování této investice jsme chtěli podpořit naše aktivity v Evropě, přičemž velkou roli hrálo příznivé investiční klima v České republice a kvalifikované lidské zdroje," říká Julien Massol, ředitel centra pro řízení dodavatelského řetězce v rámci EMEA Hewlett-Packard.

"Střední a východní Evropa je dynamicky rostoucí trh, na kterém naše obchody rostou rychleji než v západní Evropě či USA, a kde zároveň existují velmi dobré investiční příležitosti," říká Jan Zadák, viceprezident a generální ředitel evropského regionu Internation Sales Europe (ISE) HP a doplňuje : "Obrat HP se v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku zvýšil o 11 procent, což představuje 40 % celosvětových tržeb společnosti."

Česká centrála bude mít na starosti některé procesy řízení vztahů v oblasti výroby a distribuce osobní výpočetní techniky pro oblast Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA). Bude tak doplňovat centrálu Hewlett-Packard (HP) v Grenoblu ve Francii, která zůstane zachována jako hlavní kancelář skupiny pro toto teritorium. Hewlett-Packard touto druhou českou centrálou podpoří působivý růst společnosti v Evropě, na Blízkém Východě a v Africe, zvláště pak ve střední a východní Evropě. Pražské ústředí se bude skládat z celkem čtyř pracovních týmů: dvou inženýrských pro počítačové vybavení firem i domácností a dvou týmů pro nákup a plánování.

"Přínos tohoto investičního projektu spočívá mimo jiné i ve tvorbě nepřímých pracovních míst, která zde vzniknou zejména díky přesunu části aktivit dodavatelů Hewlett-Packard do České republiky. Důležité je také navázání spolupráce s českými technickými a ekonomickými univerzitami a univerzitami v Grenoblu. Díky studijním programům, které bude HP sponzorovat, si budou moci francouzské a české vysoké školy vyměňovat studenty a ti budou střídavě využívat stipendií ve společnosti Hewlett-Packard," doplňuje Petra Polednová, z odboru zahraničního marketingu agentury CzechInvest.

Rozhodnutí společnosti Hewlett-Packard potvrzuje, že zájem investorů o umisťování firemních sídel v České republice roste. Přitažlivost české metropole dokládají i výsledky studie společnosti Cushman Wakefield Healey European Cities Monitor : "Praha se zlepšuje ve všech sledovaných kritériích. Dnes ji zná více obchodníků než například Stockholm. Její popularita roste díky cenám za kancelářské prostory a díky jazykové vybavenosti pracovní síly," říká Jonathan Hallett, partner a výkonný ředitel Cushman & Wakefield Healey & Baker v České republice.

Hewlett-Packard

Článek ze dne 7. prosince 2004 - úterý

Profesionální programové vybavení od MRP Pravidelné aktualizace, přijatelná cena.
Životnost 70 000 hod., 5 let záruka. Snižte spotřebu energie až o 68%!
Program pro evidenci a plánování předepsané údržby strojů a zařízení.