logo itpoint.cz

High-endový telefon Siemens Gigaset S440 přináší funkce mobilní technologie

Gigaset S440 byl speciálně vyvinut pro milovníky nových technologií. K základně Gigaset S440 lze přihlásit až šest přenosných sluchátek, mezi kterými je možné přepojovat hovory. Také lze mezi jednotlivými sluchátky posílat telefonní seznamy. Gigaset S440 také nabízí obdobnou SMS funkcionalitu jako mobilní telefony. Nové modely Gigasetu S440 a sluchátka Gigaset S44 s nabíječkou jsou v prodeji od října 2004, doporučená cena je 4490 Kč (včetně DPH).

Funkce hands-free v novém modelu Gigaset S440 od společnosti Siemens, divize Komunikace, umožňuje obousměrný přenos zvuku bez nutnosti držet přístroj u ucha. Tento bezšňůrový telefon nabízí funkci volby hlasem často volaných čísel. Na podsvíceném barevném displeji se zobrazuje jméno a číslo volajícího uloženého v adresáři telefonu. Adresář, jehož údaje lze snadno synchronizovat s počítačem prostřednictvím datového kabelu, navíc obsahuje funkci připomínky narozenin.

 Gigaset S440

Nový model Gigaset S440 byl speciálně vyvinut pro milovníky nových technologií. Funkce hands-free umožňuje obousměrný přenos zvuku jak při standardním používání, tak při připojení náhlavní soupravy. Až 30 čísel nejčastěji volaných lidí lze navíc volit pomocí hlasu. Pokud někdo z těchto 30 lidí volá na Gigaset S440, jeho jméno je ohlášeno prostřednictvím reproduktoru telefonu díky funkci zvukové identifikace volajícího.

Velkokapacitní adresář telefonu pojme až 200 záznamů, spolu s údaji o narozeninách. Funkce diáře akusticky upozorní na všechny narozeniny uložené v adresáři a na pět dalších událostí. Údaje v adresáři lze aktualizovat pomocí datového kabelu připojeného k počítači (kabel lze dokoupit jako příslušenství).

Jméno a číslo volajícího, který je uložen v adresáři telefonu, se při vyzvánění automaticky zobrazuje na displeji, pokud je aktivována služba CLIP u společnosti Český Telecom. K jednotlivým číslům lze přiřazovat různá vyzvánění, kromě přednastavených deseti polyfonních a deseti standardních vyzvánění lze do Gigasetu nahrát pomocí datového kabelu z počítače dalších pět melodií.

Ztracená volání se zobrazují na displeji telefonu. Přístroje Gigaset dokáží odeslat textovou zprávu o ztraceném volání na mobilní telefon nebo externí pevnou linku.

Gigaset S440 nabízí obdobnou SMS funkcionalitu jako mobilní telefony. Lze v něm vytvářet zprávy o délce až 640 znaků, ať již s pomocí funkce Eatoni pro vkládání textu (obdoba textového editoru T9 u mobilních telefonů) nebo bez ní. Do Gigasetu S440 lze uložit až 19 zpráv, tyto textové zprávy lze odesílat i jako e-maily. U všech telefonů je možné naprogramovat až tři samostatné SMS schránky. Funkce vytváření dlouhých SMS zpráv a naprogramování samostatných SMS schránek jsou závislé na nastavení sítě operátora.

K základně Gigaset S440 lze přihlásit až šest přenosných sluchátek, která lze například používat i jako chůvičku (baby-alarm). Mezi jednotlivými sluchátky lze navíc přepojovat hovory. Také lze mezi jednotlivými sluchátky posílat telefonní seznamy. Stříbrný model Gigaset S440 má útlý, protáhlý tvar. Jednoduché ovládání zajišťuje velký barevný displej (101x80 pixelů, 4096 barev), grafické menu a podsvětlená tlačítka. Jedno tlačítko lze naprogramovat dle vlastního výběru, přednastavené číslo nouzového volání je navíc dostupné i v případě uzamčení klávesnice.

Nové modely Gigasetu S440 a sluchátka Gigaset S44 s nabíječkou jsou v prodeji od října 2004, doporučená cena je 4490 Kč (včetně DPH). Cena sluchátka Gigaset S44 je 3890 Kč (včetně DPH).

Další informace o Gigaset S440 naleznete ZDE.

Siemens

Článek ze dne 15. října 2004 - pátek