logo itpoint.cz

Horké novinky od Samsungu, které představí na letošním CeBITu

Nové produkty mezinárodního elektronického koncernu, které budou představeny na veletrhu CeBIT 2004, jsou odpovědí na otázku proč. Samsung opět pozvedl laťku v inovacích, designu a uživatelském komfortu. Mezi novými produkty jsou vícefunkční mobilní telefony, revoluční televizní technologie, kompaktní barevné laserové tiskárny a videokamery s dvojitou optikou ...

Nové produkty mezinárodního elektronického koncernu, které budou představeny na veletrhu CeBIT 2004, jsou odpovědí na otázku proč. Samsung opět pozvedl laťku v inovacích, designu a uživatelském komfortu. Mezi novými produkty jsou vícefunkční mobilní telefony, revoluční televizní technologie, kompaktní barevné laserové tiskárny a videokamery s dvojitou optikou. Stručně řečeno, každý, kdo od výrobce elektroniky očekává víc než jen technologii, bude v digitálním světě Samsungu u vytržení.

Bezdrátová komunikace na nejvyšší úrovni

Díky propracovanému designu, vysoké kvalitě a vyspělé, inovativní technologii Samsung neustále zvyšuje své podíly na trhu. 
V roce 2004 chce společnost navázat na úspěchy z minulých let a obhájit svou pozici mezi lídry v oblasti multimediálních technologií.

Na trhu mobilních telefonů Samsung opakovaně určuje nové standardy. Jeho telefony přicházejí s inovativním designem, integrovanými fotoaparáty, vysoce kvalitními barevnými displeji a se špičkovou kvalitou zvuku. Potvrzuje to také nový model SGH-D410 s velkým dvoupalcovým TFT displejem schopným zobrazit 260 000 barev, integrovaným otočným VGA fotoaparátem a poprvé také s propracovanou vysouvací klávesnicí.

Další nový model, který stojí za pozornost, je elegantní telefon s fotoaparátem SGH-E600 v populárním véčkovém provedení Samsungu. Nový model je vybaven digitálním VGA fotoaparátem a dvěma TFT displeji s vysokým rozlišením a zobrazením 65 536 barev a nabízí špičkový komfort v nejmenší velikosti. Zajímavou novinkou je funkce zobrazovaní fotografie volajícího na displeji při příchozím hovoru. Oba nové telefony jsou předzvěstí nové éry kvality zvuku mobilních telefonů, protože nabízejí zvonění s 64hlasou polyfonií.

Monitory: větší, tenčí a lepší !

Rozmanité portfolio produktů a nejvyšší technologická úroveň už řadu let udržují Samsung na špičce trhu s monitory. Na veletrhu CeBIT 2004 Samsung opět pozvedne laťku ve všech oblastech použití se sofistikovanými funkcemi, neotřelým designem a vybroušenou technologií - od 24palcového displeje 243T s tenkým rámem až po vícefunkční obrazovku 173MP pro brilantní práci s počítačem i odpočinkové večery u televize.

Nový SyncMaster 193P nabízí dokonalé spojení elegance se špičkovou technologií. Tento 19palcový TFT displej zaujme svým extravagantním kovovým designem i elegantním provedením zadní části. Díky ohýbacímu podstavci se dvěma klouby a možností otočení displeje o 180° lze tento luxusní monitor individuálně přizpůsobit ergonomickým požadavkům uživatelů. Zařízení je pozoruhodné i po technické stránce, protože nabízí mimořádný kontrastní poměr 800:1 a široký zorný úhel 178°/178°. Zvláštní funkce Magic Bright a Magic Tune zaručují optimální jas a zobrazení barev při práci s textovými, tabulkovými a grafickými aplikacemi.

S displejem SyncMaster 403T Samsung ukazuje, jaký formát je možné vyrobit. První 40palcový (102 cm) TFT monitor na světě nabízí svítivost 450 cd/m, dobu odezvy 23 ms, nativní rozlišení 1 280 x 768 bodů a zorný úhel 170°/170°. Díky zvláštní nástěnné konzoli je obří displej neustále osvětlený i při orientaci na výšku. Samsung představí také nový vícefunkční monitor SyncMaster 173MP. Tento model, který spojuje design s kvalitou, přináší maximální potěšení při sledování televize i uvolněnou práci u počítače.

Audio-vize - Samsung vede na všech frontách

Budoucnost televize začíná právě teď. Jako specialista na digitální technologii Samsung naplno využívá své přednosti na trhu televizorů. Mezi televizní inovace digitální doby patří plazmové televize a televize se zpětnou projekcí, které poskytují neuvěřitelně realistický obraz, i nová velkoformátová LCD zařízení. Realistický obraz bez chvění umožňuje program kvality obrazu DNIe3 (Digital Natural Image engine) vyvinutý společností Samsung.

Špičkovým představitelem řady LCD televizorů je model LW-32A33W s úhlopříčkou 32 palců a hloubkou pouhých 6,3 cm. Jeho luxusní výbava zahrnuje automatické nastavování jasu, připojení HDMI a špičkový zvuk SRS TruSurround XT. Mezi plazmovými zařízeními je zvlášť překvapující nová televize PS-42S4S. Mezi její mimořádné vlastnosti patří zejména svítivost 1000 cd/m a kontrastní poměr 3000:1.

Svou televizí se zpětnou projekcí SP-43H3HT Samsung dovedl domácí kino k dokonalosti: 13 zabudovaných reproduktorů, integrovaný přehrávač DVD, Dolby Digital 5.1, Prologic II, DTS a mnoho dalších technických zdokonalení zaručuje prvotřídní zážitky srovnatelné s návštěvou kina.

Pokud jde o rozhraní pro nástup digitální televize, Samsung se zařízením SV-DVD54T udržuje otevřenou cestu k terestrickému obrazu. Jde o kombinované zařízení, které tvoří přehrávač DVD a videorekordér a obsahuje jak digitální terestrický přijímač (DVB-T) tak i tradiční analogový.

DVD přehrávače Samsung přinášejí nové rozměry kvality obrazu. DVD přehrávač HD935 s rozhraním DVI (Digital Visual Interface) už vyvolal velkou pozornost na mezinárodním veletrhu rádií a televizí. Zařízení převádí digitální signály zcela beze změn a jakékoli ztráty kvality z DVD disku na digitální obrazovku. K DVD přehrávači Samsung, který měl premiéru na veletrhu EISA, nyní přibylo kombinované zařízení SV-DVD 940 s integrovaným videorekordérem a konektorem DVI.

Systém domácího kina HT-DB 760 nabízí novou úroveň zvukových zážitků při sledování filmů. Tento zvukový zázrak je prvním ze tří reflexivních reproduktorových systémů, jejichž výhoda spočívá v tom, že poskytují prostorový zvuk bez těžkých prostorových reproduktorů.

Samsung také opět potvrdil, že je technologickým lídrem na poli videokamer: nová generace zařízení DuoCam, které bylo uvedeno na trh v loňském roce, VP-D 6050i neboli DUOCAM II, nabízí kombinaci videokamery mini-DV a digitálního fotoaparátu s rozlišením 5 megapixelů. Kromě množství profesionálních funkcí toto špičkové zařízení poskytuje vysokou úroveň komfortu obsluhy včetně možnosti přímého tisku fotografií a slotu pro multimediální karty. Hlavním lákadlem druhé generace tohoto zařízení je však to, že dva objektivy umístěné na sobě umožnily vytvořit zvlášť kompaktní konstrukci díky které bylo zařízení zmenšeno zhruba na 70 procent velikosti úspěšného předcházejícího modelu VP-D 5000i.

Tiskárny: teď vstupuje do hry barva !

Cenově výhodné, rychlé a nekomplikované - s těmito přednostmi jsou noví pomocníci do malých a domácích kanceláří i velkých podniků jednoduše nepostradatelní. S tiskárnou CLP-500 dokázal Samsung cosi skutečně pestrého. První barevná laserová tiskárna pro malé a domácí kanceláře od společnosti Samsung dokáže díky novému, mimořádně tichému mechanismu tisku za minutu vytisknout pět barevných stran s rozlišením 600 x 600 dpi (1 200 dpi). V monochromatickém režimu toto kompaktní zařízení dokonce vytiskne až 20 stran za minutu. Výbavu barevné tiskárny doplňuje kromě jiného integrovaná duplexní jednotka, uzavřená kazeta pro 250 listů papíru, úsporné funkce a síťové připojení s doplňkem CLP-500N.

Samsung zároveň vstupuje do 24stránkového segmentu. Pokud je potřeba za velmi krátkou dobu vytisknout hodně informací, ideálním pomocníkem pro takový úkol je nová laserová tiskárna ML-2550. Díky tiskovému mechanismu vyvinutému společností Samsung vytiskne toto profesionální zařízení za minutu až 24 stran s rozlišením 1 200 dpi. Řada další funkcí rychle zpracuje i časově náročné tiskové úlohy a díky úsporným funkcím je provoz tohoto zařízení zvlášť cenově výhodný. Zařízení je nyní k dispozici i ve verzi pro pracovní skupiny jako síťový model (ML-2551N) a jako model pro bezdrátové místní sítě (ML-2552W).

Rotační paměti: vysoká rychlost ve 2,5 palcích

Pevné disky jsou v pohybu: v loňském roce Samsung uvedl novou sérii Magma. Tyto 2,5palcové pevné disky disponují kapacitou 40 GB a s rychlostí 5 400 otáček za minutu nabízejí vysoký výkon pro náročné uživatele notebooků. V druhém pololetí roku Samsung postupně rozšířil řadu Magma o disky s kapacitou až 120 GB.

V klasickém segmentu 3,5palcových disků pokračuje Samsung v úspěchu disků řady SpinPoint a rozšiřuje jejich úložnou kapacitu až na 250 GB s rychlostí 7 200 rpm a podporou paralelního i sériového rozhraní ATA. Sériové rozhraní ATA je také hlavním tahákem nové generace optických jednotek. K trendu mobility Samsung přispívá ultratenkou 24x kombinovanou jednotkou o výšce pouhých 9,5 milimetrů.

Společnost Samsung Electronics na veletrhu CeBIT 2004 :

Samsung

Článek ze dne 9. února 2004 - pondělí