logo itpoint.cz

Informační linky k zákonu o DPH budou fungovat minimálně do konce května

Informační linky ministerstvo zprovoznilo na začátku dubna. Pracovníci zodpověděli již kolem 8000 dotazů. Mezi nejčastější dotazy patřila otázka placení mimořádných záloh, která se však schválením nového zákona stala bezpředmětnou. V současné době je největší zájem o problematiku uplatňování sazeb DPH, daně u přepravních služeb, u vratných obalů a při pořízení dopravních prostředků.

Pracovníci odboru daně z přidané hodnoty vyřídili za dobu fungování telefonních informačních linek (257 044 164 a 257 044 179), tj od 5. dubna zhruba 6500 dotazů z oblasti zákona o DPH a jeho uplatnění v praxi po našem vstupu do EU. Mezi nejčastější dotazy patřila nejprve otázka placení záloh, která se však schválením nového zákona stala bezpředmětnou. V současné době je největší zájem o problematiku uplatňování sazeb DPH, uplatňování daně u přepravních služeb, u vratných obalů a při pořízení dopravních prostředků.

Pracovníci odboru mezinárodních daňových vztahů v období od ledna do dubna na další informační lince (257 044 202) zodpověděli více než 1500 telefonních dotazů, týkajících se zejména formátu DIČ a ověřování DIČ, dodání či pořízení zboží, třístranného obchodu mezi členy EU.

Informační linky jsou v provozu v pracovní dny od 8 do 16 hodin a budou fungovat minimálně do konce května letošního roku.

Informační telefonní linky jsou v provozu také na všech finančních ředitelstvích v pracovních dnech od 9 do 15 hodin.

Uvedené informační linky jsou rovněž určeny obcím, které jsou plátci DPH :

MF ČR

Článek ze dne 29. dubna 2004 - čtvrtek