logo itpoint.cz

Integrované IP kontaktní centrum pro OMV

Srdcem sítě jsou dva IP komunikační servery, Alcatel OmniPCX Enterprise a aplikační řešení Alcatel pro IP kontaktní centrum. IP kontaktní centrum poskytuje firmě OMV jak tradiční tak IP technologie. Jednoduchost implementace, modulární flexibilita a kompatibilita produktu s původními a IP telefonními standardy ...

Společnosti Alcatel a NextiraOne oznámily významný kontrakt s OMV Aktiengesellschaft, přední středoevropskou petrochemickou společností, který podpoří oblast řízení vztahů se zákazníky (CRM). Projekt implementace a outsourcingu IP kontaktního centra postaveného na technologiích Alcatel bude realizovat společnost NextiraOne.

Řešení obsahuje technologie jak od Alcatelu tak od jeho dceřinné společnosti Genesys a je integrováno s aplikací SAP CRM tak, aby dokázalo zpracovat všechny příchozí obchodní a spotřebitelské objednávky na ropné produkty a zemní plyn a poskytovat interní IT helpdesk pro celou skupinu. Řešení, jež bude implementováno v Rakousku, bude postupně rozšířeno do všech zemí, kde je OMV přítomna. Všechny podpůrné aktivity včetně řízení zásob a proaktivního chybového managementu prostřednictvím on-line monitoringu budou také dle smlouvy outsourcovány společností NextiraOne.

Srdcem sítě jsou dva IP komunikační servery, Alcatel OmniPCX Enterprise a aplikační řešení Alcatel pro IP kontaktní centrum. IP kontaktní centrum poskytuje firmě OMV jak tradiční tak IP technologie. Jednoduchost implementace, modulární flexibilita a kompatibilita produktu s původními a IP telefonními standardy dovoluje OMV integrovat řešení Alcatel poměrně snadno a s možností využití existujících e-business aplikací s ohledem na co nejefektivnější celkové náklady na vlastnictví.

NextiraOne byla vybrána po úspěšné pilotní instalaci, která přesvědčila OMV o funkcionalitě, spolehlivosti a pozitivním vlivu nového systému na zákaznické služby. Pro řízené služby (outsourcing) NextiraOne se OMV rozhodla na základě vyšší transparentnosti nákladů a lepších nabízených služeb, jež společnosti dovolí zaměřit se na své klíčové aktivity a strategie.

Řešení kontaktního centra založeného na VoIP bude fyzicky umístěno ve Vídní a v Praze s celkovým počtem 80 pracovních stanic. Zákazníci budou na příslušnou zákaznickou podporu přesměrováváni s pomocí inteligentní distribuce hovorů. Díky integraci call centrové technologie Genesys se systémem SAP CRM budou mít pracovníci OMV v průběhu hovoru k dispozici všechna nezbytná data na své obrazovce tak, aby mohli zákazníkům poskytnout nejlepší dostupné služby.

 NextiraOne

Článek ze dne 20. února 2004 - pátek