logo itpoint.cz

Intel hledá nejstarší počítač

Vítězem se stane firma, která používá nejstarší počítač a jako cenu od společnosti Intel obdrží úplně nový osobní počítač s výkonným procesorem Intel® Pentium® 4 3,0 GHz s technologií Hyper-Threading. Uzávěrka soutěže je 30. dubna 2004 !

Společnost Intel a časopis Business World vyhlašují soutěž o nejstarší osobní počítač, který je stále ještě využíván ve firmách.

Hospodářský pokles vedl k tomu, že investice do informačních a komunikačních technologií zůstávají často omezeny jen na ty nejnutnější a podniky odkládají rozsáhlou výměnu svých počítačů. Většinou se jedná o systémy, které byly pořízeny těsně před přelomem století, tudíž jsou v současné době více jak čtyři roky staré.

Tento dlouhodobý odklad obnovování firemních osobních počítačů a dalších zařízení z oblasti IT vždy přináší jistá rizika: například se výrazně zvyšuje poruchovost a tím samozřejmě stoupají i náklady na správu. Přesto existují podnikatelé, kteří na své staré počítače nedají dopustit, jelikož tyto stroje stále ještě vykonávají přesně to, k čemu jsou určeny. A právě po těchto počítačích pátrá společnost Intel ve spolupráci s časopisem Business World.

Do této unikátní soutěže nazvané "Nejstarší osobní počítač" se mohou zájemci přihlásit na webové stránce http://soutez.businessworld.cz nebo skrze časopis Business World č. 4, kde najdou potřebný formulář. Ten je potřeba odeslat buď na internetu nebo poslat faxem na číslo 257 088 174. Uzávěrka soutěže je 30. dubna 2004. Vítězem se stane firma, která používá nejstarší počítač a jako cenu od společnosti Intel obdrží úplně nový osobní počítač s výkonným procesorem Intel® Pentium® 4 3,0 GHz s technologií Hyper-Threading.

Důležité podmínky pro platnou účast v této soutěži: podnik musí mít více než 10 zaměstnanců a osobní počítač musí být ještě stále používán a nikoliv pro tuto příležitost uveden do provozu. Zároveň musí mít tento počítač procesor společnosti Intel. Účastí v soutěži firma souhlasí se zveřejněním poskytnutých údajů a jejich prezentací.

Hyper-Threading™ technologie

HT technologie aplikacím umožňuje "vidět" namísto jednoho procesoru procesory dva. Software, který je napsán tak, aby byl schopen provozovat souběžně více "vláken" (angl. threads), může tuto technologii plně využít. HT technologie byla nejprve uvedena na serverech a pracovních stanicích, nyní je však dostupná i na stolních počítačích.

Uvedení technologie Hyper-Threading v procesorech Intel® Pentium® 4 je poslední z mnoha kroků neustálého vývoje PC. HT technologie umožňuje udělat za stejnou dobu více - počítač s HT technologií dokáže v prostředí multitaskingu efektivněji obsloužit několik aplikací současně, například antivirovou kontrolu emailových zpráv během práce s rituálními fotkami - to je možné díky zpracovávání dvou úkolů najednou.

Intel

Článek ze dne 2. dubna 2004 - pátek