logo itpoint.cz

Intel investuje do vývoje digitální domácnosti

Kromě investic zajišťuje společnost Intel inovativní produkty, technologie a specifikace pro novou generaci propojených zařízení, která budou spolupracovat v rámci domácí bezdrátové sítě a přispějí ke sbližování počítačového průmyslu s průmyslem spotřební elektroniky. Intel na zpřístupnění digitální domácnosti spolupracuje s dodavateli hardwaru, softwaru, obsahu a služeb.

Společnost Intel oznamuje, že dceřinná investiční společnost Intel Capital realizovala dalších pět investic do společností, které vyvíjí inovativní řešení pro digitální domácnost.

Nové investice z 200 milionového fondu Intel pro digitální domácnost (Intel Digital Home Fund) směřují zcela poprvé do společností Cablematrix Inc., vývojáře softwaru pro služby širokopásmových sítí, Mediabolic Inc., vývojáře integrovaných aplikací pro zařízení spotřební elektroniky a Pure Networks Inc., poskytovatele spotřebitelského softwaru a služeb pro digitální domácnost. Společnosti BridgeCo AG, poskytovatel síťových řešení pro digitální zábavu a Envivio Inc., dodavatel nástrojů a systémů pro vysílání po Internetu, získaly další prostředky v rámci existujících investic. Finanční podmínky nových investic nebyly zveřejněny.

"Právě zveřejněné investice fondu Intel Digital Home Fund lidem přinesou větší možnosti zábavy - včetně hudby, her, fotografií a videa - a to na celé řadě různých zařízení v domácnosti i mimo ni," řekl Scott Darling, viceprezident společnosti Intel Capital a ředitel Enterprise and Digital Home Sectors. "Aby se urychlilo zavádění technologií digitální domácnosti, je nutné odstranit překážky v oblasti vzájemné spolupráce zařízení a jednoduchosti použití. Naše investice do zmíněných pěti společností přispívají k řešení technických problémů - uživatelé tak budou moci snáze propojovat výpočetní zařízení a spotřební elektroniku a vychutnávat si obsah kdekoliv v domácnosti."

Kromě investic zajišťuje společnost Intel inovativní produkty, technologie a specifikace pro novou generaci propojených zařízení, která budou spolupracovat v rámci domácí bezdrátové sítě a přispějí ke sbližování počítačového průmyslu s průmyslem spotřební elektroniky. Společnost Intel na zpřístupnění digitální domácnosti spolupracuje s dodavateli hardwaru, softwaru, obsahu a služeb.

Předchozí investice fondu Intel Digital Home Fund pro digitální domácnost směřovaly mimo jiné do společností Digital 5 Inc., Entropic Communications, Musicmatch Inc., Staccato Communications Inc., Trymedia Systems Inc., Wisair Ltd. a Zinio Systems Inc.

Intel Capital je strategický investiční nástroj společnosti Intel, zaměřený na kapitálové investice a akvizice podporující internetovou ekonomii a strategické zájmy společnosti Intel. Intel Capital investuje do společností operujících v oblasti hardwaru, softwaru a služeb v různých tržních segmentech, včetně výpočetních a síťových zařízení a bezdrátové komunikace. Další informace viz www.intel.com/capital.

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů.

Intel

Článek ze dne 27. září 2004 - pondělí