logo itpoint.cz

Intel rozšiřuje řadu mobilních procesorů Intel Puntium 4

Společnost Intel uvedla na trh nový mobilní procesor Intel® Pentium® 4 548 s technologií Hyper-Threading1 určený pro segment přenosných počítačů. Procesor je navržen pro větší notebooky, označované také jako "náhrada stolních PC", které jsou typicky vybaveny velkým displejem, standardní klávesnicí a několika mechanikami.

Společnost Intel uvedla na trh nový mobilní procesor Intel® Pentium® 4 548 s technologií Hyper-Threading1 určený pro segment přenosných počítačů. Procesor je navržen pro větší notebooky, označované také jako "náhrada stolních PC", které jsou typicky vybaveny velkým displejem, standardní klávesnicí a několika mechanikami. Notebooky osazené mobilním procesorem Intel Pentium 4 548 s HT technologií uživatelům umožňují práci s výpočetně náročnými aplikacemi na přenosném počítači.

Mobilní procesor Intel Pentium 4 548 s HT technologií se vyrábí špičkovou 90nm technologií společnosti Intel a přináší mimo jiné 1MB Level 2 cache, 13 nových SSE3 (Streaming SIMD 3 Extensions) instrukcí, zdokonalenou mikroarchitekturu Intel® NetBurst® a pracovní takt procesoru 3,33 GHz. Kromě toho je procesor vybaven systémy úspory energie, jako je technologie Enhanced Intel Speedstep®, deep sleep a deeper sleep, které umožňují nižší spotřebu, než u produktů pro stolní počítače, a přitom notebooku zajišťují spolehlivý výkon. Mobilní procesor Intel Pentium 4 548 s HT technologií spolupracuje s čipovými sadami Intel® 852GME a Intel® 852PM.

Při odběru 1 000 kusů je mobilní procesor Intel Pentium 4 548 s HT technologií k dostání za 262 USD.

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů.

Intel

Článek ze dne 4. října 2004 - pondělí