logo itpoint.cz

Intel zdokonaluje mobilní technologie

Společnost Intel zahájila dodávky tří nových procesorů Intel® Pentium® M, které zvýší výkon mobilní technologie Intel® Centrino™, a tím i možnosti lidí při práci, zábavě a komunikaci. Nové produkty jsou první mobilní procesory vyráběné 90nanometrovou (nm) výrobní technologií společnosti Intel, pracují na vyšším frekvenci, obsahují konstrukční novinky a větší paměť na čipu procesoru - zajišťují tak vyšší výkon.

Společnost Intel zahájila dodávky tří nových procesorů Intel® Pentium® M, které zvýší výkon mobilní technologie Intel® Centrino™, a tím i možnosti lidí při práci, zábavě a komunikaci. Nové produkty jsou první mobilní procesory vyráběné 90nanometrovou (nm) výrobní technologií společnosti Intel, pracují na vyšším frekvenci, obsahují konstrukční novinky a větší paměť na čipu procesoru - zajišťují tak vyšší výkon.

Procesor Intel Pentium M tvoří společně s čipovou sadou řady Intel® 855 a bezdrátovým síťovým rozhraním řady Intel® PRO/Wireless+, mobilní technologii Intel Centrino. Tato mobilní technologie zajišťuje jedinečný mobilní výkon a bezdrátové připojení do sítě, umožňuje přitom delší provoz na baterie a konstrukci tenčích a lehčích notebooků. V současné době existuje více než 130 notebooků založených na mnohokrát oceněné mobilní technologii Intel Centrino, po celém světě je v rámci programu Intel Wireless Verification Program verifikováno přes 32 000 hotspotů a testy kompatibility probíhají u mnoha přístupových zařízení, poskytovatelů služeb a na základních konceptech notebooků s mobilní technologií Intel Centrino.2

"Bezdrátové výpočetní systémy přesně odpovídají požadavkům podnikových uživatelů a mobilní technologie Intel Centrino se tak rychle stává nejrozšířenější technologií nasazovanou v podnikových IT systémech," řekl/a David Perlmutter, viceprezident a zástupce generálního ředitele Mobile Products Group společnosti Intel. "Nyní máme k dispozici výkonnější systémy, rostoucí zázemí aplikací a služeb, propagační kampaně a prodej v řetězcích, takže mobilní technologie Intel Centrino je na nejlepší cestě rozšířit "bezdrátový" životní styl kromě firem i mezi spotřebiteli doma a na cestách."

Pokročilá technologie maximalizuje mobilní výkon a produktivitu

Procesory Intel Pentium M 735, 745 a 7553, dříve známé pod kódovým jménem Dothan, jsou standardně vyráběny špičkovou 90nm technologií společnosti Intel - je to nejvyspělejší postup výroby polovodičových součástek v odvětví. Tento 90nm proces umožňuje výrobu menších a rychlejší tranzistorů, společnost Intel výkon ještě dále zvyšuje použitím nataženého křemíku, a vytváří tak výkonnostní rezervu. Společnost Intel začala technologii nataženého křemíku používat v masové výrobě jako první a díky kombinaci 90nm výrobního postupu a 300mm plátků dosahuje (ve srovnání s dřívějšími 200mm plátky) dvojnásobné výrobní kapacity.

Nové procesory založené na mobilní mikroarchitektuře Intel zajišťují až o 17 procent vyšší výkon (při porovnání s procesory předchozí generace), obsahují 2 MB integrované vyrovnávací paměti 2. úrovně (L2) se správou energie, dále vylepšenou mikroarchitekturu a pracovní takt až 2 GHz.2 Nové procesory a nedávno uvedené síťové rozhraní Intel PRO/Wireless 2200BG mobilní technologii Intel Centrino umožňují přehrávat video ve vyšším rozlišení, zajišťují vyšší rychlost odezvy aplikací, lepší multi-tasking a rychlejší bezdrátový přenos dat.

Díky kompatibilitě vývodů s předchozí generací procesorů Pentium M mohou OEM výrobci integrovat nové komponenty do stávajících systémů. Plná kompatibilita rovněž znamená, že firmy mohou v rámci programu Intel Stable Image Platform využít výkon nových procesorů bez nutnosti měnit image systému pro notebooky s mobilní technologií Intel Centrino.

Všechny tři procesory podporují technologii Enhanced Intel® Speedstep®, která umožňuje optimalizovat výkon aplikací a dobu provozu na baterie.

Mobilní technologie Intel Centrino zbavuje spotřebitele kabelů

Podle analytické firmy IDC prodej přenosných PC roste dramaticky rychle, přičemž prodej běžným spotřebitelům je zde nejrychleji rostoucí segment.4 Notebooky s nejnovější mobilní technologií Intel Centrino zajišťují svobodu a flexibilitu při práci s počítačem a komunikaci ve stále větším prostoru - ať již se jedná o sledování filmů na různých místech bytu, bezdrátové hraní síťových her nebo studium v pokoji, ve škole či na veřejném hotspotu.

Jak si "bezdrátový" styl života získává oblibu mezi spotřebiteli, objevují se i nové služby a obsah, včetně zajímavých digitálních médií. Například letní turista v Universal City Walk se může prostřednictvím vysokorychlostního 802.11g bezdrátového síťového rozhraní dívat na živé televizní vysílání OnAir Entertainment*. Na filmovém festivalu v Cannes budou v americkém pavilónu prostřednictvím bezdrátových sítí 802.11g a 802.11a pro všechny notebooky s mobilní technologií Intel Centrino dostupné trailery a filmy ve vysokém rozlišení.

Počátkem roku zahájila společnost Intel celosvětovou reklamní kampaň mobilní technologie Intel Centrino zaměřenou na kupující z řad rychle se rozvíjejícího segmentu spotřebních uživatelů přenosných počítačů. Kampaň se skládá z televizní, tištěné a on-line reklamy a venkovních instalací. Společnost Intel bude v druhé polovině roku spolupracovat na výbavě prodejen a školení personálu o mobilní technologii Intel Centrino s prodejními řetězci, jako je Best Buy, Circuit City, CompUSA, Office Depot a dalšími.

Specifikace, ceny, dostupnost

Nové procesory Intel Pentium M budou dostupné v systémech s mobilní technologií Intel Centrino, uvedených dnes a v průběhu čtvrtletí. Společnost Intel rovněž dodává boxované verze nových procesorů Pentium M pro autorizované distributory a systémové integrátory po celém světě.

Procesor Frekvence Rychlost FSB L2 Cache Tepelné ztráty Napájení Pouzdra Cena 1 000 kusů
Intel Pentium M 755 2 GHz / 600 MHz v úsporném režimu 400 MHz 2 MB 21W 1.276-1.34V Micro FCPGA a Micro FCBGA 637 USD
Intel Pentium M 745 1.80 GHz / 600 MHz v úsporném režimu 400 MHz 2 MB 21W 0.276-1.34V Micro FCPGA a Micro FCBGA 423 USD
Intel Pentium M 735 1.70 GHz / 600 MHz v úsporném režimu 400 MHz 2 MB 21W 0.276-1.34V Micro FCPGA a Micro FCBGA 294 USD

Intel

Článek ze dne 12. května 2004 - středa