logo itpoint.cz

Internet chello od UPC navyšuje až trojnásobně svou rychlost - ceny se nemění

Rychlost nejvyužívanější základní varianty clasic se zvýší z 256 kbit/s na 768 kbit/s. Její cena zůstane 1255 korun. Konkurenční operátoři nabízí připojení přes telefonní linku prostřednictvím ADSL rychlostí 512 kbit/s za cenu zhruba od 1000 Kč. Uživatel ale navíc platí měsíční paušál za telefonní linku. U nabídky chello plus stoupne rychlost stahování dat na dvojnásobných 1024 kbit/s a u varianty professional se rovněž zdvojnásobí na 1536 kbit/s. Ceny budou i nadále 1720, respektive 4647 Kč měsíčně.

Společnost UPC Česká republika a. s. (dále UPC nebo společnost), největší domácí provozovatel vysokorychlostního kabelového internetu, navýší rychlost internetového připojení až trojnásobně. Rychlost připojení dosáhne až 1,5 Mbps. Ceny za jednotlivé nabídky chello se nemění.

"Společnost se rozhodla razantním způsobem zvýšit rychlost svých internetových služeb. Proto se od středy 24. března ztrojnásobí rychlost toku dat k předplatitelům nejvyužívanější služby chello classic a u zbývajících nabídek pus a chello professional zdvojnásobí," říká generální ředitel UPC Václav Bartoň a dodává : "je to dar našim zákazníkům v rámci března - měsíce internetu a současně výrazné zatraktivnění celé služby chello. Navíc toto zlepšení nepromítneme do ceny."

Nové rychlosti jednotlivých nabídek internetu chello jsou následující :

Internetová nabídka Současná rychlost Nová rychlost
chello classic downstream 256 kb/s upstream 96 kb/s downstream 768kb/s upstream 128 kb/s
chello plus downstream 512 kb/s upstream 128 kb/s downstream 1024 kb/s upstream 256 kb/s
chello professional downstream 768 kb/s upstream 256 kb/s downstream 1536 kb/s upstream 384 kb/s
Rychlost připojení je vyjádřena: downstream (k uživateli) / upstream (od uživatele)

Společnost, která podle odborných odhadů dodává vysokorychlostní kabelovou internetovou službu většině uživatelů vysokorychlostního kabelového internetu v České republice, tak přispívá k nové a vyšší technické úrovni domácího internetu .

"Navýšení rychlosti internetu chello za stejnou cenu ukazuje na možnosti širokopásmových kabelových sítí, na kvalitu naší internetové služby a na technickou zdatnost domácího a mezinárodního týmu zaměstnanců služby chello a celého UPC," upozorňuje Petr Jílek, technický šéf UPC a říká, že poměr technická kvalita/výkon/cena je opět nejvýhodnější u kabelového internetu chello, kde je platba za službu na rozdíl od jiných nabídek konečná a není doprovázena dalšími skrytými náklady např. na pronájem či koupi modemu a platbou pravidelného měsíčního paušálu za telefonní linku.

"Aktuální nabídku chello bude přitom moci využít na 290 000 domácností na sítích UPC v Praze a v Brně", končí Petr Jílek.

UPC

Článek ze dne 23. března 2004 - úterý