logo itpoint.cz

Internetový Fayn se stává plnohodnotnou telefonní službou - zavolejte si do sítě Fayn

Otestujte kvalitu telefonního spojení do sítě Fayn, ve které byl úterkem ukončen testovací režim pro příchozí volbu.  Fayn se tak nyní stává plnohodnotnou telefonní službou, která poskytuje svým zákazníkům levnější alternativu telefonního spojení prostřednictvím internetu. Volání do sítě Fayn je zpoplatněno, jako volání na kteroukoli jinou pevnou linku v ČR ...

Úterkem byl ukončen testovací režim volání do sítě Fayn.  Fayn se nyní stal plnohodnotnou telefonní službou, která poskytuje svým zákazníkům levnější alternativu telefonního spojení prostřednictvím internetu.

Koncem ledna proběhlo v celé síti Fayn přečíslování telefonních stanic, přidělení veřejných telefonních čísel jednotlivým účastníkům a byl zahájen zkušební provoz.

Každému účastníkovi bylo přiděleno veřejné telefonní číslo, na které je možné volat jak z kterékoli veřejné sítě, tak ze sítě Fayn. Původní čísla uživatelů jsou na přechodnou dobu (do 30.6. 2004) ještě zachována, ale i nadále platí pouze pro volání v síti Fayn.

V případě volání z Faynu na mobilní telefon, nebo na telefon pevné linky jiných operátorů s displejem (+ CLIP), se volanému na displeji zobrazuje číslo +420 296 333 301, což je číslo ústředny provozovatele služby a nelze se na něj zpětně volat.

Zatím nejsou možná nouzová volání, volání audiotextových čísel a volání na "barevné linky". Tyto služby budou postupně zpřístupňovány.

V souvislosti s přečíslováním se částečně mění i kategorizace jednotlivých zemí v rámci cenových zón. Volání do sítě Fayn je zpoplatněno, jako volání na kteroukoli jinou pevnou linku v ČR.

Služba Fayn je IP telefonie po síti internet. Obecně platí, že pokud jste k internetu připojení "po drátě" (analogový modemem, ISDN linkou, kabelovým modemem, ADSL atd.), je kvalita hlasové služby Fayn velmi dobrá. Potíže mohou nastat při použití bezdrátového připojení k internetu na frekvenci 2,4 GHz, zde kvalita velmi záleží na konkrétní situaci a tato situace se dokonce může měnit s počtem uživatelů stejné technologie ve Vašem okolí.

Pokud máte zájem si otestovat kvalitu telefonního spojení u Faynu a případně se dovědět další informace, můžete to zkusit dnes - tedy 12.2. 2004 mezi 10:00 - 13:00 hod. zavoláním na naše Fayn redakční telefonní číslo, které je 234 697 121 !

K tomuto tématu se v brzké době vrátíme s dalšími detailními informacemi a vlastními zkušenostmi s využíváním služeb Fayn.

Telefonie

Článek ze dne 12. února 2004 - čtvrtek