logo itpoint.cz

Irák nakoupí nejnovější poštovní technologii na obnovu svých poštovních služeb

V důsledku války a diktátorského režimu Saddáma Husajna jsou poštovní služby v Iráku na velmi špatné úrovni. Proto je nutná jejich obnova s využitím moderních technologií. Počátkem roku irácká pošta zveřejnila podnikatelský záměr, který potvrzuje, že činnost tohoto systému je na velmi slabé úrovni a jeho obnova a modernizace bude vyžadovat značný kapitál a investice do infrastruktury ...

V důsledku války a diktátorského režimu Saddáma Husajna jsou poštovní služby v Iráku na velmi špatné úrovni. Proto je nutná jejich obnova s využitím moderních technologií. Ministr pošt Ibrahim Husajn Ali se chystá v září navštívit Bukurešť, aby zde na největším světovém veletrhu poštovních technologií nakoupil potřebné vybavení a zařízení. A vyžádá si to nemalé finanční prostředky.

Vláda Spojených států odhaduje, že do modernizace iráckých poštovních služeb bude nutné investovat 9 milionů amerických dolarů. Tento měsíc poradní tým amerických poštovních služeb (USPS) v Bagdádu oznámil : "Neexistuje rozpočet. Pokud bude k dispozici vhodné zařízení, hodláme zde investovat."

Většina iráckých poštovních úřadů byla vyrabována a částečně zničena. V provozu byly méně než dvě třetiny poštovních úřadů a na 25 miliónů obyvatel zde bylo pouhých 200 poštovních doručovatelů. Nebylo překvapivé, že pouze hrstka Iráčanů, kolem 13 procent obyvatel, důvěřovala poště. Jeden z prvních poradců USPS, kteří působili v Bagdádu, New Yorčan Ray Murphy, prohlásil : "Ekonomické zanedbání iráckých pošt bylo děsivé." "Těšíme se na proces modernizace irácké pošty a její odražení ode dna," řekl ministr pošt. "Chceme vytvořit organizaci, která bude rovnocenným partnerem pro ostatní poštovní služby ve světě."

Počátkem tohoto roku irácká pošta spolu s poradci USPS zveřejnila nový podnikatelský záměr, který potvrzuje, že činnost tohoto systému je na velmi slabé úrovni a jeho obnova a modernizace bude vyžadovat "značný kapitál a investice do infrastruktury, dodávky materiálu, zařízení a dopravních prostředků."

Irácká pošta s pomocí poradců USPS zavádí mezinárodní identifikační poštovní kód, který v budoucnu umožní automatizaci a otevření mezinárodního střediska služeb na letišti v Bagdádu. Je ironií, že právě Irák byl kolébkou poštovních služeb. V roce 1400 před naším letopočtem zde vedla kurýrní cesta mezi egyptskými faraóny a vládci antického Babylónu.

POST - EXPO se koná ve dnech 23. - 25. září 2004 na bukurešťském výstavišti Romexpo. Současně probíhá 23. poštovní kongres (Universal Postal Union (UPU) Congress), což je největší setkání poštovních operátorů z celého světa, který se koná jednou za pět let.

 POST - EXPO 2004

UK & International Press Events

Článek ze dne 1. září 2004 - středa