logo itpoint.cz

Jeden klik a nedoplatíte se

Bezpečnostní systém na ochranu proti podvodnému přesměrovávání vytáčeného připojení začala zdarma nabízet svým zákazníkům společnost GTS. Nový software spolehlivě chrání proti neúmyslnému přepojení na jiného, mnohem dražšího poskytovatele, kde minuta připojení může na linkách podvodného volání vyjít až na 60 korun.

Bezpečnostní systém na ochranu proti podvodnému přesměrovávání vytáčeného připojení začala zdarma nabízet svým zákazníkům společnost GTS. Pomocí programu OptimAccess® Dial GTS si mohou uživatelé nastavit připojení k internetu na zabezpečený přístupový bod.

Nový software spolehlivě chrání proti neúmyslnému přepojení na jiného, mnohem dražšího poskytovatele, ke kterému může dojít kliknutím na "podvodný" odkaz. Tím GTS chrání své zákazníky před placením horentních částek za telefonické připojení na podezřelé linky.

"Existují firmy, které se nestydí brát peníze od provozovatelů předražených linek, a tak podvodným způsobem svádějí nic netušící surfaře k neúmyslnému přepojení na drahé linky. V našem zájmu ale je, aby zákazníci neplatili za něco, co nechtějí," řekl Milan Rusnák, generální ředitel GTS. "GTS sice také podniká pro zisk, ale za jasných a transparentních podmínek. Pokud jde o ochranu našich zákazníků před podvodným jednáním jiných, budeme vždy na jejich straně."

Minuta připojení může na linkách podvodného volání vyjít až na 60 korun. Jejich provozovatelé totiž umístí odkaz na některé internetové stránky, po jehož prokliknutí se změní nastavení přístupu k internetu a uživatel se bez svého vědomí začne připojovat za výrazně vyšší cenu. Tomuto nebezpečí jsou vystaveni nejen lidé s běžným telefonním připojením, ale i uživatelé datových služeb v mobilních sítích.

GTS

Článek ze dne 25. února 2004 - středa