logo itpoint.cz

Karneval má 10 tisíc předplatitelů vysokorychlostního internetu

Vysokorychlostní internet po kabelovém televizním rozvodu od Karneval Media si nyní předplácí deset tisíc zákazníků z řad domácností. Zájem je hlavně o vysokorychlostní tarify s rychlostí nad 1000kbps, které představují zhruba 95 procent objednávek. Narozdíl od připojení ADSL jsou přenosové rychlosti Karnevalu garantované - rychlost se nesnižuje s rostoucím počtem uživatelů.

Vysokorychlostní internet po kabelovém televizním rozvodu od Karneval Media si nyní předplácí deset tisíc zákazníků z řad domácností. Desetitisícím zákazníkem se stal Štefan Sahaj z Plzně. Karneval v českých a moravských regionech v rámci své kabelové sítě do konce roku zprovozní na 360 tisíc internetových zásuvek.

"Zaznamenáváme rekordní zájem o připojení k internetu a nyní připojujeme na pět set zákazníků týdně. Zájem je hlavně o vysokorychlostní tarify s rychlostí nad 1000kbps, které představují zhruba 95 procent objednávek," řekl Dušan Jelínek, obchodní a marketingový ředitel Karneval Media.

Důvody pro zvýšenou poptávku jsou různé. "Vysokorychlostní internet jsem si chtěl pořídit hlavně kvůli práci z domova na vyřizování objednávek a korespondenci, kterou nestihnu v práci. Poměr ceny a vysoké garantované rychlosti mi přišel nejvýhodnější právě u kabelovky," řekl Štefan Sahaj, desetitisící připojený zákazník z Plzně. Zde shodou okolností Karneval zpřístupnil službu vysokorychlostního internetu v květnu tohoto roku a dnes jí využívá více než tisíc plzeňských domácností.

Rekordy láme poslední dobou i návštěvnost českých internetových serverů. Jenom během října brouzdalo po českém internetu přes tři milióny Čechů. V průměru stráví uživatelé na internetu tři hodiny a 23 minut měsíčně a shlédnou přitom na 212 internetových stránek. Vyplývá to z analýzy společnosti iAudit.

"Lidé s vysokorychlostním a neomezeným přístupem k internetu tráví paradoxně na internetu více času než lidé s pomalým připojením. Je to díky tomu, že vysokorychlostní a neomezené připojení otevírá nové možnosti využíváni internetu. Počítač se často i stěhuje z pracovny do obývacích místností, kde pak tvoří hlavní součást vznikajících multimediálních domácností. Předpokládám, že prosincový audit dosavadní rekord zlomí," uzavřel Dušan Jelínek, obchodní a marketingový ředitel Karneval Media.

Karneval garantuje vrácení peněz bez udání důvodů do 30 dnů od instalace a neúčtuje žádný paušální poplatek za pronájem linky či modemu. Narozdíl od připojení ADSL jsou přenosové rychlosti Karnevalu garantované - rychlost se nesnižuje s rostoucím počtem uživatelů. Žádný z tarifů nemá datový ani časový limit, pouze po přenesení určitého množství dat je rychlost snížena. Zákazník je však i nadále připojený a nemusí se obávat zvýšené platby.

Karneval

Článek ze dne 26. listopadu 2004 - pátek