logo itpoint.cz

Kolekce telefonů Xelibri od firmy Siemens získala prestižní ocenění Národní cena za design 2004

Na tvorbě designu kolekce Xelibri pro podzim/zima 2003/04 se podílel mezinárodní kolektiv autorů ve složení Jan Seibert, Leif Huff a Dominika Applová. Ta společně s Ing. Pavlem Kafkou, generálním ředitelem Siemens s.r.o., a reprezentantem Siemens AG v České republice, převzala ocenění na čtvrtečním slavnostním ceremoniálu v Betlémské kapli.

Mobilní telefony Xelibri (X5, X7 a X8) získaly v tomto roce designérské ocenění udělované v rámci národní soutěže Vynikající výrobek roku 2004. Soutěž je již po třinácté pořádána Design centrem ČR ve spolupráci s Radou České republiky pro jakost. Záštitu nad akcí převzal předseda vlády ČR Vladimír Špidla. Kolekce Xelibri, jako jediná ze 164 přihlášených exponátů, získala ocenění v kategorii Národní cena za design 2004. Dalších dvanáct prací získalo cenu za Vynikající design a jedenácti byla udělena cena za Dobrý design.

Na tvorbě designu kolekce Xelibri pro podzim/zima 2003/04 se podílel mezinárodní kolektiv autorů ve složení Jan Seibert, Leif Huff a Dominika Applová. Ta společně s Ing. Pavlem Kafkou, generálním ředitelem Siemens s.r.o., a reprezentantem Siemens AG v České republice, převzala ocenění na čtvrtečním slavnostním ceremoniálu v Betlémské kapli. Ceny předávali Milan Urban, ministr průmyslu a obchodu ČR, profesor Milan Knížák, předseda mezinárodní hodnotitelské jury soutěže Vynikající výrobek roku 2004 a Karel Kobosil, ředitel Design centra České republiky. Odborná mezinárodní jury ocenila cíl autorů zařadit stávající koncepci mobilní komunikace do nového kontextu. Porota vyzdvihla zejména možnost uplatnění telefonů jako jednoduchých, v podstatě neviditelných komunikačních prostředků, jež jsou velmi dobře zapojitelné do dnešního stylu oblékání a podtrhují tak osobitý styl svého uživatele.

"Je pro nás velkou ctí obdržet tuto prestižní cenu, která vyzdvihuje výjimečný design telefonů Xelibri, protože vedle nesporné technické kvality našich výrobků oceňuje i jejich "lidský rozměr" - funkční a estetickou kvalitu," uvedl Ing. Pavel Kafka, generální ředitel Siemens s.r.o., a reprezentant Siemens AG v České republice.

Siemens

Článek ze dne 9. dubna 2004 - pátek