logo itpoint.cz

Kolín a Kutná Hora jsou pokryty bezdrátovým ADSL

Od čtvrtka je Angel k dispozici i v Kutné Hoře, Kolíně, Poděbradech a Čáslavi. Bluetone Angel je na rozdíl od ADSL "po drátě" nabízen zásadně bez omezení dat, u většiny služeb s 2,5 krát nižší agregací a za výrazně nižší ceny. ČRa začaly bezdrátové ADSL Bluetone Angel poprvé zkušebně nabízet v Plzni v červenci 2003 ...

Bezdrátové ADSL Bluetone Angel je dostupné stále většímu počtu uživatelů. Od čtvrtka je Angel k dispozici i v Kutné Hoře, Kolíně, Poděbradech a Čáslavi. "Naše prodejní výsledky ukazují, že bezdrátové ADSL je nejlepší variantou internetového připojení nejen pro střední a malé podniky, ale také pro náročnější domácnosti", řekl Ing. Jaromír Charvát, ředitel úseku telekomunikačních služeb ČRa.

Bluetone Angel je na rozdíl od ADSL "po drátě" nabízen zásadně bez omezení dat, u většiny služeb s 2,5 krát nižší agregací a za výrazně nižší ceny. Srovnáme-li například službu IOL Broadband Profi 512/128 od Českého Telecomu a Bluetone Angel Active 512/128, které jsou nabízeny se stejnými parametry (agregace 1:20, bez objemového limitu dat), vychází Angel o 1485 Kč měsíčně levněji (bez DPH). U rychlosti 1024/256 je to ještě výraznější - Angel Active 1024/256 stojí při agregaci 1:20 a bez limitu dat 1690 Kč měsíčně, služba IOL Broadband Profi 1024/256 od Českého Telecomu se stejnými parametry stojí 5675 Kč měsíčně (obě ceny jsou bez DPH). Technologie Angel navíc umožňuje nabízet zákazníkům i výhodné hlasové služby bez paušálních měsíčních poplatků. "Lidé nechtějí platit paušál, ale jen to, co provolají. A právě takové hlasové služby Angel nabízí" dodal Charvát. Kjednomu terminálu může být připojeno 2 až 6 telefonních stanic.

České radiokomunikace začaly bezdrátové ADSL Bluetone Angel poprvé zkušebně nabízet vPlzni včervenci 2003. Vprůběhu října a listopadu zprovoznily ČRa službu Angel také vBrně, Ostravě a Praze a v prosinci v Pardubicích, Liberci, Českých Budějovicích a Olomouci. Jedná se o bezdrátové připojení pomocí nové americké technologie, která umožňuje značně zvýšit dosah základnové stanice, přičemž pro realizaci služby není vždy nutná přímá optická viditelnost mezi stanicí a zákaznickým terminálem.

Signál Angelu je šířen zvysílače Kaňk, který leží mezi Kutnou Horou a Kolínem, takže pokrývá také další obce vregionu, například Velký Osek, Golčův Jeníkov a Nymburk.

ČRa

Článek ze dne 16. ledna 2004 - pátek