logo itpoint.cz

Komunikátor Nokia 9500 získal certifikát Wi-Fi

Nokia 9500 je prvním mobilním zařízením fungujícím zároveň v mobilní síti i v bezdrátové síti LAN, které obdrželo tuto kvalifikaci. Certifikát Wi-Fi potvrzuje, že daný produkt splňuje požadavky na kompatibilitu a interoperabilitu podle standardů stanovených celosvětovým sdružením Wi-Fi Alliance, které podporuje standardy v oblasti bezdrátových LAN sítí ve všech tržních segmentech.

Společnost Nokia oznámila, že komunikátoru Nokia 9500 byly sdružením Wi-Fi Alliance uděleny certifikáty IEEE 802-11b a WPA (Wireless Protected Access).

Komunikátor Nokia 9500 je prvním mobilním zařízením fungujícím zároveň v mobilní síti i v bezdrátové síti LAN, které obdrželo tuto kvalifikaci. Certifikát Wi-Fi potvrzuje, že daný produkt splňuje požadavky na kompatibilitu a interoperabilitu podle standardů stanovených celosvětovým sdružením Wi-Fi Alliance, které podporuje standardy v oblasti bezdrátových LAN sítí ve všech tržních segmentech.

Komunikátor Nokia 9500 je jedním z prvních mobilních přístrojů na trhu, který splňuje požadavky firemních IT oddělení na přizpůsobivost, spravovatelnost a bezpečnost. Nejoblíbenější kancelářská řešení - e-mail, řízení osobních informací, prohledávání Internetu, vertikální firemní aplikace a dokonce i tvorba dokumentů, tabulek a prezentací - se díky němu dostává do kapes mobilních profesionálů, kteří tak mohou účinně využít čas, který tráví na cestách.

Cílem společnosti Nokia je řešit potřebu mobilních profesionálů a efektivně pracovat na cestách i v kanceláři pomocí praktických zařízení se snadnou obsluhou. Tato zařízení poskytují různé možnosti připojení v různých prostředích za rozumné náklady. Společnost Nokia je přesvědčena, že připojení k bezdrátovým LAN sítím doplňuje rozsáhlé mobilní technologie a poskytuje výhody mobilním zaměstnancům a celé firmě. Společnost Nokia se zaměřuje na podporu standardních řešení zaručujících vzájemnou interoperabilitu různých zařízení a sítí.

Videomateriály o přístroji Nokia 9500 v sestřihu B-roll naleznete ZDE.

Nokia

Článek ze dne 4. listopadu 2004 - čtvrtek