logo itpoint.cz

Konec Domácí Pohody

Společnost GTS se omlouvá svým zákazníkům i české internetové veřejnosti za ukončení provozu vytáčeného internetu za paušál, který byl uveden na trh pod názvem GTS Pohoda Doma. Jednání s Českým Telecomem o jiném modelu zúčtování propojení než podle časové délky připojení zůstala bez výsledku ...

Společnost GTS se omlouvá svým zákazníkům i české internetové veřejnosti za ukončení provozu vytáčeného internetu za paušál, který byl uveden na trh pod názvem GTS Pohoda Doma. Jednání s Českým Telecomem o jiném modelu zúčtování propojení než podle časové délky připojení zůstala bez výsledku.

Doplácí na to celá česká internetová komunita. Zkušenosti z několikaměsíčního provozu služby však prokázaly, že minutové zpoplatnění mezi operátory není slučitelné s paušálním účtováním připojení k internetu koncovým zákazníkům. To je pravý důvod, proč GTS jako poslední z operátorů, kteří internet za paušál nabízeli, ukončuje.

"Službu jsme zaváděli v přesvědčení, že se nám tímto krokem podaří rozhýbat stagnující situaci na poli vytáčeného internetu v České republice," uvedl Milan Rusnák, generální ředitel GTS CZECH. "Zabrzdila nás nízká úroveň liberalizace českého telekomunikačního trhu, kterému dosud, bohužel, stále ještě dominuje Český Telecom. I přes zjevný zájem veřejnosti o tento typ služby se nám nepodařilo přimět dominantního operátora, aby přistoupil na podmínky přijatelné pro všechny," vysvětlil Rusnák, proč GTS od internetu za paušál ustoupilo. Jako částečnou kompenzaci nabízí GTS uživatelům služby GTS Pohoda Doma ADSL připojení k internetu za zvýhodněných podmínek.

Z pohledu české internetové komunity, ale i operátorů konkurujících Českému Telecomu, je velká škoda, že se záměr poskytovat v ČR paušální připojení nezdařil. Přes veškerou snahu vycházet české internetové veřejnosti vstříc nelze bezprostředně, pokud jde o paušální připojení, očekávat výrazné změny. Společnost GTS se ale zavázala pokračovat ve snaze o prosazování takových cenových plánů a modelů, které by paušální zpoplatnění vytáčeného internetu znovu umožnily.

GTS

Další info k GTS Pohod Doma

Článek ze dne 1. července 2004 - čtvrtek