logo itpoint.cz

Microsoft a HP představují společné řešení pro rychlé a bezproblémové vybudování serverové infrastruktury

Microsoft a HP nabízejí malým a středním firmám řešení, které jim umožní snadno zprovoznit serverovou infrastrukturu a zahájit do jedné hodiny plně funkční práci v podnikové síti. Řešení bylo připraveno na základě lokální spolupráce Microsoft a HP speciálně pro český trh.

Microsoft a HP nabízejí malým a středním firmám řešení, které jim umožní snadno zprovoznit serverovou infrastrukturu a zahájit do jedné hodiny plně funkční práci v podnikové síti.

Stabilní serverová platforma HP a programové vybavení Microsoft představují jednoduché, kompaktní a cenově dostupné řešení pro malé a střední firmy. Toto řešení dává firmám další účinnou zbraň pro boj o udržení konkurenceschopnosti. Umožňuje jim totiž rychle připravit prostředí a podmínky pro efektivní a bezproblémovou práci jak dnes, tak i v budoucnu. Řešení bylo připraveno na základě lokální spolupráce Microsoft a HP speciálně pro český trh.

"Menším a středním firmám už dnes nenabízíme pouze počítače či programy, nabízíme jim kompletní řešení na klíč. Když to zjednoduším, tak do hodiny po rozbalení krabice může firma fungovat, tedy posílat e-maily, tisknout dokumenty, sdílet kalendáře a zároveň mít síť chráněnou před útoky zvenčí," řekl Ondřej Novodvorský, ředitel divize Server Platform společnosti Microsoft ČR a SR.

Řešení zahrnuje :

Zákazník tak získá vše, co potřebuje k provozu serveru ve firmě v jednom balíčku a za jednu cenu.

"Bezproblémové nasazení a zajištění chodu serveru a s tím spojených aplikací může být v menších firmách velkým problémem, protože zde často není přímo dedikovaný správce informačních technologií," uvedl Jan Kučera, obchodní specialista pro servery s platformou x86 HP. "Díky tomuto společnému řešení, které má prvky spolehlivosti, bezpečnosti a nenáročné instalace, získá zákazník maximální množství informací a potřebnou podporu. Tímto řešením usnadníme a zjednodušíme mnohým společnostem život," dodal Jan Kučera.

Zákazník získá balíček za velmi výhodnou cenu. Dále může využít možnosti odkupu starého serveru za protihodnotu 3.000,- Kč. Toto řešení přináší i další výhody :

Firma díky tomu může téměř okamžitě využívat všechny výhody serverových služeb jako jsou: připojení k internetu a elektronické poště, sdílení kalendářů, kontaktů a úkolů, vzdálený přístup k firemním e-mailům pomocí mobilních zařízení (telefony, PDA) a přístup ke sdíleným firemním dokumentům. Vše je přitom zabezpečeno a chráněno antivirovým systémem.

Řešení se nabízí ve dvou základních typech, buď jako Standard Edition, nebo jako Premium Edition. Standardní řešení v ceně 39.980,- Kč obsahuje HP Proliant Server ML110 a verzi Microsoft Windows Small Business Server 2003 s těmito klíčovými komponentami :

Další SW komponenty obsažené ve standardním řešení :

Premium Edition, který stojí 54.980,- Kč, obsahuje stejné komponenty jako Standard Edition a k nim navíc ještě :

Microsoft

Článek ze dne 5. října 2004 - úterý