logo itpoint.cz

Microsoft je hlavním partnerem konference ISSS 2004

K vybudování infrastruktury konference jsou použity dva servery HP s operačním systémem Microsoft Windows Server 2003. Funkci routeru, firewallu a proxy serveru plní aplikace Microsoft ISA Server 2000. Infrastruktura konference dále zahrnuje servisní PC, PC organizátorů, kiosková PC s operačním systémem Microsoft Windows XP a sadou aplikací Microsoft Office 2003 a PC vystavovatelů.

Společnost Microsoft se stala poskytovatelem infrastruktury sedmého ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě - ISSS 2004.

Microsoft se i letos stal jedním z hlavních partnerů konference Internet ve státní správě a samosprávě. Kromě standardní spolupráce na přípravě konference a odborných příspěvků, zajišťuje společnost Microsoft také infrastrukturu konference. Technickou realizaci infrastruktury provádí společnost AutoCont CZ.

K vybudování infrastruktury konference jsou použity dva servery HP s operačním systémem Microsoft Windows Server 2003. Funkci routeru, firewallu a proxy serveru plní aplikace Microsoft ISA Server 2000. Infrastruktura konference dále zahrnuje servisní PC, PC organizátorů, kiosková PC s operačním systémem Microsoft Windows XP a sadou aplikací Microsoft Office 2003 a PC vystavovatelů. Požadovaného zabezpečení proti manipulaci je dosaženo použitím lokální bezpečnostní politiky a lokálních mandatorních profilů.

V rámci konference ISSS 2004 společnost Microsoft představí také strategii v oblasti portálových řešení pro instituce veřejné správy v České republice. Tato prezentace je zaměřená především na portálová řešení pro kraje a obce. Microsoft uvede nové možnosti řešení portálů pro veřejnou správu, příklady implementace portálových řešení na různých stupních veřejné správy v České republice a příklady partnerských portálových řešení.

Dalšími tématy prezentace společnosti Microsoft jsou bezpečnost informačních systémů, e-learning jako nová forma vzdělávání zaměstnanců ve veřejné správě a integrace aplikací. Microsoft dále představí změny licencování ve školství a ve zdravotnictví v souvislosti se vstupem České republiky do EU a pokročilé zabezpečení informací.

Více informací o řešení společnosti Microsoft pro veřejnou správu naleznete na www.microsoft.com/cze/obce.

Microsoft

Článek ze dne 30. března 2004 - úterý