logo itpoint.cz

Microsoft nabízí legálním uživatelům systému Windows nové výhody

Cílem projektu je přinést legálním uživatelům systému Microsoft Windows více výhod oproti uživatelům nelegálních kopií systému. V rámci projektu získají legální uživatelé přístup k vybraným aplikacím a aktualizacím, které pro nelegální uživatele v budoucnu nebudou dostupné. Pilotní projekt byl spuštěn již před měsícem v USA a nyní se uvádí pro oblast Číny, Norska a České republiky.

Společnost Microsoft představuje pilotní projekt "Výhody legálních Windows". Jeho cílem je přinést legálním uživatelům systému Microsoft Windows více výhod oproti uživatelům nelegálních kopií systému. V rámci projektu získají legální uživatelé přístup k vybraným aplikacím a aktualizacím, které pro nelegální uživatele v budoucnu nebudou dostupné. Pilotní projekt byl spuštěn již před měsícem v USA a nyní se uvádí pro oblast Číny, Norska a České republiky.

"Uživatel bude před stažením aplikace nebo aktualizace z centra Microsoft Download požádán o jednoduché ověření legálnosti Windows. Toto ověření je z počátku dobrovolné. V budoucnu však bude plný přístup k obsahu centra Microsoft Download pro neověřené uživatele omezen. Omezení přístupu se bude v testovacím provozu týkat přibližně 40 % obsahu a nebude v žádném případě obsahovat kritické a bezpečnostní aktualizace systému," uvedl Tomáš Koška, ředitel divize Information Worker and Windows Client společnosti Microsoft. "Plnohodnotné spuštění projektu záleží na výsledcích testovací fáze, předpokládáme ho však v blízké budoucnosti," doplnil Tomáš Koška.

Pro uživatele, kteří se rozhodnou ověřit legálnost svých Windows, jsou mimo běžných aplikací připraveny exkluzivní výhody a aplikace.

Tyto aplikace si mohou stáhnout na http://www.microsoft.com/downloads ihned po tom, co zde ověření legálnosti provedou.

Již od 27. října jsou pro uživatele dostupné následující výhody a aplikace :

Do konce roku 2004 k těmto všem výhodám přibudou tyto aplikace :

Navíc pokud se uživatel rozhodne projít procesem ověření legálnosti svého software, přispěje na charitativní projekt Počítače proti bariérám. Společnost Microsoft totiž poskytne na projekt příspěvek Kč 25,- za každého uživatele, který provede ověření svého software do konce roku 2004. Projekt Počítače proti bariérám vznikl v roce 1996 z iniciativy společnosti Microsoft a Konta Bariéry a jeho cílem je pomoci zdravotně postiženým najít uplatnění na trhu práce.

Podrobné informace o všech výhodách i o celém pilotním projektu naleznete na internetových stránkách společnosti Microsoft naleznete ZDE.

"Společnost Microsoft se dlouhodobě snaží bojovat proti softwarové kriminalitě a padělání software," uvedla Markéta Zemanová, manažer pro dodržování licenčních podmínek společnosti Microsoft. "Zahájením tohoto pilotní projektu chceme přesvědčit všechny uživatele, že legální systém Microsoft Windows jim může přinést více výhod než užívání jeho nelegálních kopií. Zároveň věříme, že tímto projektem podpoříme partnery naší společnosti, kteří nabízejí svým zákazníkům pouze legální produkty a upozorňují nás na narůstající procento nekalé konkurence na trhu. Na našich internetových stránkách poskytujeme informace o možnostech ochrany proti softwarové kriminalitě a rizicích, která s sebou nese," dodala Markéta Zemanová.

Další informace o softwarové kriminalitě a aktivitách společnosti Microsoft v této oblasti naleznete ZDE.

Microsoft 

Článek ze dne 3. listopadu 2004 - středa