logo itpoint.cz

Microsoft představuje ISA Server 2004

Po čtyřech letech přichází Microsoft s novou verzí ISA Serveru (Internet Security and Acceleration Server), který představuje pokročilou bránu firewall na aplikační vrstvě, řešení pro VPN, proxy a webovou mezipaměť.

Microsoft toto úterý představil nový ISA Server 2004, který umožňuje zákazníkům zvýšení zabezpečení a výkonu sítě, a tím maximalizaci stávajících investic do IT. Poskytuje tak vysokou hodnotu jak manažerům IT, tak i správcům sítí a specialistům na zabezpečení. Je určený pro firmy všech velikostí, včetně firem s pobočkami na různých místech, kterým šetří náklady díky zlepšené ochraně, vyššímu výkonu a konfiguraci a správě z jediného místa.

ISA Server 2004 zpřístupňuje mimo síť jen nezbytné služby povolené správcem, a funguje tak jako výkonný proxy server. Protože je možné poskytnout kdykoli a odkudkoli rychlý zabezpečený přístup k podnikovým aplikacím a datům, představuje ideální platformu pro řešení VPN (Virtual Private Network). To vše je chráněné inteligentním filtrováním datových přenosů a jednotnou správou zásad brány firewall.

Více informací o ISA Server 2004 naleznete zde ZDE.

ISA Server 2004 přináší výrazné zlepšení v oblasti pokročilé ochrany, snadného používání a rychlého a zabezpečeného webového přístupu. Má novou bezpečnostní architekturu, uživatelský interface a rozšířené možnosti VPN, a tak nabízí společnostem lepší ochranu jejich aplikací před novými a nebezpečnými hrozbami. Společně se systémem Microsoft Windows Server 2003, je ISA Server 2004 velmi vhodným firewallem k ochraně infrastruktury aplikací společnosti Microsoft. Doporučuje se proto pro ochranu Exchange Serveru s Outlook Web Access, stejně jako Microsoft Internet Information Server (IIS) a Microsoft Office SharePoint Portal Server.

"ISA Server 2004 je již dnes nasazen v ostrém provozu u několika velkých zákazníků v České republice. Vybraných 20 profesionálních partnerů prošlo školením na implementaci ISA Serveru 2004, a proto je možné ho okamžitě nasadit v českém prostředí," řekl Ondřej Novodvorský, ředitel divize Server Platform společnosti Microsoft ČR a SR. "Nový ISA Server přináší nejen zlepšení stávajících funkcí, ale také funkce zcela nové, které lépe pokrývají potřeby zákazníků v oblasti bezpečnosti."

Noví uživatelé mohou licenci ISA Server 2004 získat již dnes, a to přibližně za 39.000,- Kč, přičemž tato cena je počítána za procesor. Zákazníci, kteří již používají ISA Server 2000 Standard Edition mohou jeho upgrade získat v programu Software Assurance.

Zkušební verzi produktu ISA Server 2004 je možné stáhnout ZDE. K dispozici je také zkušební verze ISA Server Standard Edition 2004 na CD, kterou si můžete objednat ZDE.

Ke klíčovým funkčním výhodám, které ISA Server 2004 oproti jiným bránám firewall nabízí, patří pokročilá ochrana, snadné použití a rychlý a zabezpečený přístup k Internetu.

Pokročilá ochrana spočívá ve :

Snadnost použití znamená, že je možné :

Díky rychlému a zabezpečenému přístupu ISA Server 2004 umožňuje :

Přehled všech novinek a vylepšení ISA Server 2004 naleznete ZDE.

ISA Server 2004 je již v Čechách s úspěchem nasazen v Aero Vodochody, v útvaru bezpečnosti Českého Telecomu, na Ministerstvu Informatiky ČR, a také v Quelle CZ.

Pro implementaci ISA Server 2004 doporučuje Microsoft následující partnery :
Aiten, Anect, APEX Computer, AutoCont CZ, CEZnet, Datasys, DATAWARE, DATRON, DELTAX Systems, Digitrade, DITEC, EXE, Hewlett-Packard, HT Computers, Infinity, Ing. Petr Šetka, S&T Czech Republic, SYCONIX, Trask solutions a T-Systems Czech.

Microsoft

Článek ze dne 22. září 2004 - středa