logo itpoint.cz

Microsoft představuje nový hardware

Společnost uvádí na trh devět nových myší a klávesnic, které odpovídají potřebám a aktivitám současných uživatelů počítačů a přináší inovace tvořící nové standardy pohodlí, jednoduchosti používání, mobility a bezdrátového připojení. Tato nová zařízení včetně prvních hardwarových produktů společnosti Microsoft s technologií rozpoznávání otisků prstů nabízí nové intuitivní a inteligentní funkce ...

Společnost Microsoft uvádí na trh devět nových myší a klávesnic, které odpovídají potřebám a aktivitám současných uživatelů počítačů a přináší inovace tvořící nové standardy pohodlí, jednoduchosti používání, mobility a bezdrátového připojení. Tato nová zařízení včetně prvních hardwarových produktů společnosti Microsoft s technologií rozpoznávání otisků prstů nabízí nové intuitivní a inteligentní funkce, usnadňují a zpříjemňují přístup a sdílení informací doma i na cestách, a vnáší tak nové revoluční prvky do každodenní práce s počítačem.

Nové myši a klávesnice společnosti Microsoft přináší výhody v následujících oblastech :

"Naše myši a klávesnice trvale překonávají konkurenci díky svým inteligentním funkcím a revolučnímu designu," říká Tom Gibbons, generální ředitel oddělení hardware ve společnosti Microsoft. "Žádný jiný výrobce vstupních zařízení nemá dvacetiletou zkušenost a vlastní výzkumné oddělení, aby dokázal neustále přinášet nová, přesto však nepřekonatelná řešení, jako například naklápěcí rolovací kolečko Microsoft a delší životnost baterií loni či čtečka otisků prstů letos. Tato řešení přímo reagují na potřeby zákazníků a vytvářejí nové oborové standardy, a vnáší tak do každodenní práce s počítači nové zážitky.

Pohodlí na konečcích prstů

Ať chce uživatel nakupovat online, přečíst si svůj e-mail či ověřit stav svého zákaznického účtu u letecké společnosti, Internet vždy nabízí nespočet možností spojení s dalšími uživateli a sdílení informací. Vyžaduje však také nespočet hesel. S cílem uniknout této záplavě hesel představuje společnost Microsoft tři nové produkty, které pohodlně nahrazují uživatelská jména a hesla snadno použitelnou technologií rozpoznávání otisků prstů. Pouhý dotyk prstu nyní umožňuje rychlé a snadné přihlášení k počítači, přepínání mezi uživateli a přístup k oblíbeným webovým stránkám.

Čtečka otisků prstů, navržená speciálně tak, aby práce s ní byla intuitivní a spolehlivá, je k dispozici ve třech produktech: sadě MS Optical Desktop with Fingerprint Reader, myši MS Wireless IntelliMouse Explorer with Fingerprint Reader a samostatné čtečce Microsoft Fingerprint Reader.

"Správa uživatelských jmen a hesel je pro mnoho uživatelů skutečně frustrující," vysvětluje Roger Kay, viceprezident pro klientské počítače ve společnosti IDC. "I když pro přístup k osobním a finančním informacím na webu je doporučeno používání kombinací různých metod včetně silných hesel, pro běžné webové stránky chráněné hesly je mnohem pohodlnější biometrický správce hesel."

Mobilní uživatelé

Letos, jako odpověď na požadavek většího pohodlí při práci s počítači na cestách, představuje společnost Microsoft svou první bezdrátovou optickou myš pro přenosné počítače, která nabízí řadu inteligentních funkcí. Myš MS Wireless Notebook Optical Mouse obsahuje malý přijímač, který při nečinnosti uživatel zasune dospodu myši a automaticky vypne napájení, čímž prodlužuje životnost baterie. Tato myš umožňuje pracovat téměř jeden metr od přijímače, který lze pro zlepšení příjmu natočit. Myš obvykle dosahuje životnosti baterií delší než tři měsíce a nabízí plynulé ovládání na téměř jakémkoli povrchu. Tato kompaktní myš, dostupná v provedení Slate (Břidlice) a Winter Blue (Zimní modř), má symetrický tvar s gumovými postranními ploškami, které ještě zvyšují pohodlí ovládání.

Zakřivená klávesnice s posuvníkem zvětšení/zmenšení (zoom)

Již 20 let odborníci společnosti Microsoft na ergonomii vyvíjejí produkty zvyšující pohodlí uživatelů, mezi nimi již v roce 1994 i první běžně dostupnou ergonomickou klávesnici. Aby i uživatelé, kteří upřednostňují klasický tvar klávesnice, užívali zvýšené míry pohodlí, přináší společnost Microsoft nyní na trh sadu Wireless Optical Desktop se zcela novým tvarem klávesnice.

Sada Wireless Optical Desktop obsahuje novou mírně zakřivenou klávesnici se zaoblenými klávesami, která podporuje držení ruky a zápěstí v přirozené poloze a zároveň nabízí pohodlné a snadné použití. Průzkum společnosti Microsoft dokonce zjistil, že uživatelé tento nový design upřednostňují oproti klasickým klávesnicím v poměru 3 ku 1. Součástí této sady je také symetrická myš Wireless Optical Mouse, která dosahuje průměrné životnosti baterií delší než šest měsíců a nabízí naklápěcí rolovací kolečko Microsoft. Tato myš byla poprvé představena loni jako první myš, která uživatelům umožňuje posouvat obsah obrazovky nejen nahoru a dolů, ale také do strany jednoduchým vychýlením kolečka.

Sada Wireless Optical Desktop i nová klávesnice Digital Media Pro Keyboard také obsahují nový posuvník zvětšení/zmenšení, který uživatelům umožňuje rychle a snadno zvětšovat a zmenšovat obrázky a dokumenty, a je tak určena především pro ty, kteří v počítači prohlížejí a upravují digitální fotografie.

Vynikající bezdrátové připojení

Po uvedení své první sady obsahující technologii Bluetooth v roce 2002 společnost Microsoft dále pokračuje ve svých aktivitách a přináší na trh dvě nové verze hardwarových produktů, které podporují další profily a nabízejí delší životnost baterií. Díky přijímači USB, který je součástí nové sady Optical Desktop Elite for Bluetooth a myši IntelliMouse Explorer for Bluetooth, mohou uživatelé bezdrátově vyměňovat a synchronizovat informace mezi svými počítači a zařízeními Bluetooth, mezi která patří zařízení Pocket PC se systémem Windows Mobile, mobilní telefony, tiskárny, myši a klávesnice, to vše až do vzdálenosti asi 10 metrů. Mohou například vyfotit snímek pomocí mobilního telefonu vybaveného Bluetooth a fotoaparátem a přenést jej do svého počítače jediným stisknutím tlačítka bez potřeby kabelu či čtečky. Aktualizace operačního systému Windows XP Service Pack 2 obsahuje podporu profilu PANU (Personal Area Network User), který používání technologie Bluetooth dále usnadňuje, zjednodušuje a zpřístupňuje.

Nová sada a myš pro Bluetooth také nabízí pokročilé možnosti posouvání prostřednictvím technologie naklápěcího rolovacího kolečka Microsoft a delší životnost baterií než předchozí produkty společnosti Microsoft pro Bluetooth. Kromě odstranění nepřehledných kabelů z pracovního stolu přináší tyto produkty elegantní design v temně modrém provedení a pohodlnou podložku zápěstí v koženém provedení.

Dostupné každý den

Inovativní design a spolehlivý výkon nabízí také myš Standard Wireless Optical Mouse, která je nejdostupnější bezdrátovou optickou myší. Přináší vylepšenou optickou technologii Microsoft Optical Technology, která prodlužuje životnost baterií na více než 6 měsíců, a jedinečný integrovaný design tlačítek. K dispozici je pak v černé a bílé barvě.

Ceny a dostupnost

Tyto nové produkty, které dnes představujeme, budou k dispozici do konce září 2004 za následující orientační koncové ceny :

Více než dvě desetiletí uplatňuje oddělení Hardware Group inovativní řešení, špičkový průmyslový design a rozsáhlé testování použitelnosti, a vytváří tak produkty vynikající kvality a odolnosti, které významně vylepšují možnosti práce se softwarem a posilují propojení mezi uživatelem a počítačem. Hardware společnosti Microsoft si udržuje vedoucí pozici v ergonomii, průmyslovém designu a kompatibilitě hardwaru a softwaru, a nabízí tak zákazníkům snazší, pohodlnější a příjemnější práci s počítačem.

Microsoft

Článek ze dne 9. září 2004 - čtvrtek