logo itpoint.cz

Microsoft představuje Virtual Server 2005

Jedná se o nový produkt z řady Windows Server System, který díky své technologii umožňuje rozmanitým operačním systémům běžet současně na jednom stejném procesoru. Je tak dalším příkladem toho, že se Microsoft neustále snaží zlepšit využití serverového hardwaru a poskytovat více kontroly a flexibility nad datovými centry.

Virtual Server 2005 je nový produkt z řady Windows Server System, který zvyšuje využití stávajícího vybavení výpočetní technikou a zjednodušuje proces vývoje a testování aplikací. Tím šetří čas jak vývojářům, tak i správcům sítě na obsluhu serverů.

Jedná se o nový produkt z řady Windows Server System, který díky své technologii umožňuje rozmanitým operačním systémům běžet současně na jednom stejném procesoru. Je tak dalším příkladem toho, že se Microsoft neustále snaží zlepšit využití serverového hardwaru a poskytovat více kontroly a flexibility nad datovými centry. Tato aplikace umožní uživatelům ušetřit náklady na hardware a zvýší jejich efektivitu v následujících oblastech :

Virtual Server 2005 je klíčovým produktem iniciativy Dynamic Systems Initiative, která představuje vizi Microsoft v oblasti zjednodušení a automatizace navrhování, implementace a provozu distribuovaných systémů. Bude dodáván ve verzích Standard a Enterprise Edition.

Jako součást Windows Server System, kompletní řady serverových produktů Microsoft, pomáhá Virtual Server 2005 uživatelům zvýšit provozní efektivitu spojenou s testováním a implementací řešení, založených na platformě Windows Server 2003. Jeho první uživatelé již zaznamenali snížení času na obsluhu serverů o 50 až 95 %, při současném snížení počtu fyzických serverů o 50 až 80 % prostřednictvím konsolidace.

"Virtual Server 2005 umožňuje lepší využití stávající IT infrastruktury při snížení provozních nákladů," řekl Ondřej Novodvorský, ředitel divize Server Platform společnosti Microsoft ČR a SR. "Jsme rádi, že můžeme zákazníkům představit další produkt, který jim usnadní život v oblasti správy technologií, vývoje a testování aplikací."

Podle agentury Gartner budou muset firmy, které nepřejdou na virtuální technologie, vynakládat až o 25 % více prostředků na provoz svých serverů s procesory x86. Software pro virtualizaci serverů umožní společnostem snížit čas, úsilí a náklady spojené s konsolidací serverů a aplikací.

Microsoft Virtual Server 2005 umožňuje snadnou instalaci virtuálních strojů a jejich pohodlnou správu přes webové rozhraní. Disponuje rovněž robustními funkcemi v oblasti sítí a ukládání dat. A navíc, dosavadní nástroje pro správu fyzických serverů od Microsoft a třetích stran byly vylepšeny tak, aby poskytovaly správcům systému snadnou správu napříč sítí fyzických i virtuálních serverů. Například Virtual Server 2005 Management Pack pro Microsoft Operations Manager 2005 umožní centrální monitorování a řízení výkonu řady virtuálních a fyzických serverů.

Řada dodavatelů hardwaru (např. AMD, Dell, Fujitsu-Siemens, HP, IBM, Intel, NEC a Unisys), systémových integrátorů (např. Accenture, HP Services, IBM Global Services, Avanade, EDS) a dodavatelů softwaru pro správu (např. CA, HP a VERITAS), již nabízí svým zákazníkům široký sortiment nástrojů, řešení a služeb pro implementaci a správu Virtual Serveru 2005 v prostředí Windows Server 2003.

Virtual Server 2005 - cena a dostupnost

Virtual Server 2005 Standard Edition podporuje maximálně 4 procesory a jeho koncová cena by se měla pohybovat okolo 14.000,- Kč. Virtual Server 2005 Enterprise Edition podporuje až 32 procesorů a jeho koncová cena by se měla pohybovat okolo 28.000,- Kč. Obě verze by měly být běžně dostupné během měsíce října prostřednictvím maloobchodní sítě či formou multilicenčních programů. Licence budou založeny na počtu fyzických serverů.

Více informací o produktu Microsoft Virtual Server 2005, najdete ZDE.

O Windows Server System

Microsoft Windows Server System je integrovaná a interoperabilní serverová infrastruktura, která snižuje složitost IT a dovoluje tak IT profesionálům přinášet nová řešení splňující požadavky organizací. Základ řešení Windows Server System tvoří Windows Server 2003 navržený pro XML webové služby, které jsou založené na platformě Microsoft.NET. Úkolem Microsoft Windows Server System je spojení mezi informacemi, uživateli, systémy a zařízeními. Na základě běžné serverové architektury Microsoft Windows Server System poskytuje kompletní IT infrastrukturu pro provozní činnosti (bezpečnost, systémové řízení, síťové archivy), aplikace (řízení dat a analýzy, e-business) a práci s informacemi (rozesílání zpráv, komunikaci a spolupráci).

Více informací o Microsoft Windows Server System naleznete ZDE.

Microsoft

Článek ze dne 15. září 2004 - středa