logo itpoint.cz

Microsoft prodlouží podporu starších operačních systémů Windows

Firma tak přehodnotila své rozhodnutí z minulého měsíce a prodlouží technickou podporu operačních systémů Windows 98, Windows 98 S.E. a Windows Millenium do poloviny roku 2006 ...

Společnost Microsoft prodlouží technickou podporu operačních systémů Windows 98, Windows 98 S.E. a Windows Millenium do poloviny roku 2006. Firma tak přehodnotila své rozhodnutí z minulého měsíce.

Microsoft v prosinci oznámil, že ukončí podporu Windows 98 a Windows 98 S.E tento pátek a Windows Millenium bude podporovat jen do konce roku. Společnost se nyní rozhodla, že bude tyto systémy udržovat s ohledem na zákazníky v rozvojových zemích, kteří o ukončení podpory nevědí.

Mluvčí Microsoftu Matt Pilla se zmínil o příležitostech, které prodloužením podpory starších operačních systémů může využít na menších trzích, jako je Kazachstán, Pobřeží slonoviny nebo Slovinsko. Během prodlouženého období bude firma nabízet telefonickou podporu, sledovat bezpečnostní rizika a v případě potřeby nabídne příslušné "záplaty".

Windows 95 nebo 98 je stále na zhruba 20 procentech osobních počítačů s operačními systémy Microsoftu, uvádí údaje výzkumné firmy IDC. Podpora pro Windows 95 skončila na konci roku 2001. Microsoft až dosud poskytoval svým produktům technickou podporu čtyři roky, loni v říjnu ji však rozšířil u nových produktů na sedm let, napsala agentura AP.

ČTK

Článek ze dne 14. ledna 2004 - středa