logo itpoint.cz

Microsoft uvádí na trh českou verzi řešení Windows Small Business Server 2003

Windows Small Business Server je řešení optimalizované pro středně velké a malé společnosti a pomáhá svým uživatelům chránit data, zvýšit produktivitu a zlepšit komunikaci se zákazníky při současném snížení náročnosti na obsluhu a čas na správu. Představuje již čtvrtou generaci síťové platformy pro malé a střední podniky - do 75 počítačů.

Windows Small Business Server 2003, který byl na trh oficiálně uveden v říjnu 2003, je nyní dostupný také v české verzi.

Windows Small Business Server je řešení optimalizované pro středně velké a malé společnosti. Windows Small Business Server pomáhá zákazníkům chránit jejich data, zvýšit produktivitu a zlepšit komunikaci se zákazníky při současném snížení náročnosti na obsluhu a čas na správu. Inovace a zdokonalená integrace řešení Windows Small Business Server 2003 byly navrženy speciálně s ohledem na potřeby středních a malých firem, díky čemuž zákazníci dosahují rychlé návratnosti investice.

"Zákazníci z řad malých a středně velkých společností požadují řešení, které je jednoduché, snadno pochopitelné, ekonomické a komplexní," uvedl Ondřej Novodvorský, ředitel divize Server Platform ve společnosti Microsoft ČR a SR. "Windows Small Business Server 2003 umožňuje společnostem optimalizovat počítačové operace a vytěžit z hodnoty informací maximum."

Small Business Server 2003 patří do rodiny Microsoft Windows Server System. Představuje již čtvrtou generaci síťové platformy pro malé a střední podniky (do 75 počítačů). Nabízí kompletní infrastrukturu pro vybudování plnohodnotného informačního systému - serverový operační systém, souborový server, služby elektronické komunikace, sdílení kalendářů, úkolů, faxové služby, práci s databázemi a bezpečný přístup na internet. Jeho základem je Microsoft Windows Server 2003. Další serverové komponenty zajišťují komunikaci a spolupráci (Microsoft Exchange Server 2003), přijímání a odesílání faxů, práci s databázemi (Microsoft SQL Server 2000) a bezpečný přístup na internet (Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2000).

Windows Small Business Server 2003 je díky své jednoduchosti ideální produkt pro malé a střední podniky, které se chtějí soustředit především na své podnikání. Zákazníci si mohou vybrat ze dvou verzí:

Windows Small Business Server 2003 Standard Edition - nová verze řešení Windows Small Business Server, která v sobě spojuje dvě špičkové technologie: Windows Server 2003 a Exchange Server 2003. Standard Edition je ideální pro malé podniky. Zvyšuje produktivitu pracovníků v bezpečném, snadno spravovatelném prostředí.

Windows Small Business Server 2003 Premium Edition - obsahuje kromě již zmíněných Windows Server 2003 a Exchange Server 2003 i další technologie Microsoft SQL Server 2000 a Internet Security and Acceleration Server 2000.

Řešení Windows Small Business Server 2003 získalo výroční cenu Produkt roku 2003 udělovanou časopisem Softwarové noviny. Ceny Produkt roku jsou určené nejlepším světovým a domácím produktům v oblasti informačních technologií, které byly uvedené na trh vždy v uplynulém roce. Časopis Softwarové noviny tyto ceny uděluje již dvanáct let.

Více informací o řešení Windows Small Business Server 2003 získáte na www.microsoft.com/cze/windowsserver2003/sbs.

Microsoft Windows Server System je integrovaná a interoperabilní serverová infrastruktura, která snižuje složitost IT a dovoluje tak IT profesionálům přinášet nová řešení splňující požadavky organizací. Základ řešení Windows Server System tvoří Windows Server 2003 navržený pro XML webové služby, které jsou založené na platformě Microsoft.NET. Úkolem Microsoft Windows Server System je spojení mezi informacemi, uživateli, systémy a zařízeními. Na základě běžné serverové architektury Microsoft Windows Server System poskytuje kompletní IT infrastrukturu pro provozní činnosti (bezpečnost, systémové řízení, síťové archivy), aplikace (řízení dat a analýzy, e-business) a práci s informacemi (rozesílání zpráv, komunikaci a spolupráci).

Více informací o Microsoft Windows Server System naleznete na www.microsoft.com/cze/windowsserversystem.

Microsoft

Článek ze dne 11. února 2004 - středa