logo itpoint.cz

Microsoft varuje před třemi závažnými chybami v systému Windows

Microsoft chyby považuje za závažné a připouští, že pokud jich využijí hackeři, mohou ukrást z počítače oběti citlivá data. Připravená záplata by měla odstranit  chyby až k verzi Windows 98. Stávajících SW chyb mohou využít hackeři, kteří by tak mohli být za určitých okolností schopni z počítače smazat klíčové informace a v některých případech by mohli v počítačích oběti také nainstalovat záškodnické programy.

Americký výrobce programů Microsoft varoval uživatele svých produktů před třemi chybami, které jsou v jeho operačním systému Windows. Microsoft chyby považuje za závažné a připouští, že pokud jich využijí hackeři, mohou ukrást z počítače oběti citlivá data.

Microsoft na chyby svých programů upozorňuje pravidelně a většinou hned vydává opravný software, který je možné si stáhnout ze speciální internetové stránky určené k tomuto účelu. Stejný postup Microsoft uplatňuje i teď a jeho opravný software odstraní chyby až k verzi Windows 98.

"Lidé by měli pochopit, že je nutné si pořídit aktualizaci co nejdříve," prohlásil viceprezident společnosti Network Associates Vincent Gullotto. Jeho firma se mimo jiné zabývá bojem proti kriminalitě v kybernetickém prostoru a distribucí antivirového softwaru.

Microsoft vyzval uživatele, aby si potřebnou aktualizaci sami stáhli ze stránky windowsupdate.microsoft.com, kde je možné si pořídit "záplatu". Ta problémy v počítači uživatele automaticky odstraní. Největší problémy by mohly mít velké podniky, kde bude potřeba vynaložit větší, řekl Gullotto.

Stephen Toulouse z bezpečnostního centra Microsoftu řekl, že softwarových chyb mohou využít hackeři, kteří by tak mohli být za určitých okolností schopni z počítače smazat klíčové informace. V některých případech by však hackeři mohli v počítačích oběti také nainstalovat záškodnické programy, podotýká agentura Reuters.

ČTK

Článek ze dne 15. dubna 2004 - čtvrtek