logo itpoint.cz

Microsoft vydal Windows XP Service Pack 2

Microsoft oznamuje uvedení opravného balíčku Windows XP Service Pack 2 (SP2) s posílenou bezpečnostní technologií (Advanced Security Technologies). Tato bezplatná aktualizace obsahuje nejnovější bezpečnostní technologie a inovace, které přinášejí silné výchozí zabezpečení a nové aktivní prvky a funkce poskytující lepší ochranu před hackery, viry a dalšími hrozbami.

Microsoft oznamuje uvedení opravného balíčku Windows XP Service Pack 2 (SP2) s posílenou bezpečnostní technologií (Advanced Security Technologies). Tato bezplatná aktualizace obsahuje nejnovější bezpečnostní technologie a inovace, které přinášejí silné výchozí zabezpečení a nové aktivní prvky a funkce poskytující lepší ochranu před hackery, viry a dalšími hrozbami.

"Service Pack 2 představuje významný krok v našem úsilí pomáhat zákazníkům lépe izolovat jejich počítače před stále důmyslnějšími útoky," prohlásil Bill Gates, předseda představenstva a hlavní softwarový architekt společnosti Microsoft. "Jedná se o výsledek našeho trvalého úsilí a investic na poli inovací a rozsáhlé oborové spolupráce. Uvědomujeme si, že vzhledem k rychlým změnám v oblasti bezpečnosti, je potřeba v rámci odvětví spolupracovat a pružně spojenými silami reagovat na nové hrozby."

V rámci celosvětové distribuce Service Pack 2 bude Microsoft v průběhu dvou měsíců produkt lokalizovat do 25 jazyků. Service Pack 2 bude dodáván výrobcům počítačů, podnikovým zákazníkům i koncovým uživatelům prostřednictvím maloobchodní sítě, bezplatných CD a nainstalovaný na nových počítačích. Service Pack 2 bude uživatelům k dispozici také na webových stránkách společnosti Microsoft, odkud si ho mohou volně stáhnout. Více informací na stránce www.microsoft.com/cze/protect.

Stávající uživatelé operačního systému Windows XP získají příslušnou jazykovou verzi opravného balíčku Service Pack 2 jednoduše, zapnutím funkce automatická aktualizace (Automatic Update). Uživatelé, kteří využívají tuto službu, mají jistotu, že dostanou vždy, jakmile budou k dispozici, ty nejčerstvější aktualizace Windows XP. Tyto aktualizace získají společně s nejnovějším instalátorem, který urychlí a usnadní stažení a instalaci Service Pack 2 i všech dalších oprav. Termín, kdy uživatelé získají Service Pack 2 prostřednictvím automatické aktualizace, závisí na několika faktorech - frekvenci připojení zákazníka k internetu, místě připojení, používaném jazyce a zájmu uživatelů o stažení Service Pack 2 z internetu. Automatické aktualizace zužitkovávají nevyužitou internetovou kapacitu k progresivnímu stahování aktualizací, aniž by došlo k jakémukoli narušení běžného každodenního používání počítače. Společnost Microsoft předpokládá, že si prostřednictvím funkce automatické aktualizace stáhne Service Pack 2 během příštích dvou měsíců přibližně 100 miliónů uživatelů. Nastavení automatických aktualizací ve Windows XP je jednoduché, více na www.microsoft.com/cze/protect.

Jakmile budou CD s opravným balíčkem Service Pack 2 k dispozici, mohou si je zákazníci po celém světě, kteří nemají přístup k rychlému a spolehlivému připojení k internetu, objednat zcela zdarma, prostřednictvím webových stránek společnosti Microsoft. Microsoft rovněž spolupracuje s výrobci počítačů a snaží se tak zajistit, aby nové počítače již byly tímto opravným balíčkem vybaveny.

Všechny společnosti, nezávisle na jejich velikosti, by měly k instalaci opravného balíčku Service Pack 2 přikročit co nejdříve, pokud tak již neučinily. Zákazníci z podnikové sféry, používající operační systém Windows XP, by měly Service Pack 2 instalovat především na své kritické systémy a na notebooky a domácí pracovní stanice svých zaměstnanců a spolupracovníků.

"Vzhledem k míře šíření virů a dalších významných nebezpečí, která hrozí jak podnikovým počítačům, tak i počítačům soukromých uživatelů, mě nenapadá žádná důležitější priorita, než snaha o zajištění bezpečnosti osobních počítačů," uvedl Rob Enderle, hlavní analytik společnosti Enderle Group. "Ať už je zákazníkem velký podnik, malá firma anebo individuální uživatel, použití opravného balíčku Service Pack 2 má rozhodující význam, protože nabízí komplexní řešení současných hrozeb. Moje rada každému stávajícímu uživateli systému Windows XP zní, aby Service Pack 2 nainstaloval v co nejkratším možném termínu."

Service Pack 2 poskytuje uživatelům Windows XP aktivní zabezpečení

Service Pack 2 s pokročilou bezpečnostní technologií byl společností Microsoft vyvinut specificky pro zajištění aktivnější bezpečnosti Windows XP. Inovace a zdokonalení směřovaly především do tří hlavních oblastí :

Microsoft se spojil se svými partnery s cílem nabídnout uživatelům v opravném balíčku Service Pack 2 ty nejmodernější služby

Při vývoji Service Pack 2 byly vzaty v úvahu také výsledky zákaznických testů produktů společnosti Microsoft. Prostřednictvím programů Technical Preview, Technical Beta a MSDN si testovací verzi Service Pack 2 stáhlo a vyzkoušelo přes milión uživatelů, což představuje dosud nejrozsáhlejší testování v historii společnosti Microsoft. Kromě toho Microsoft otestoval několik tisíc aplikací z hlediska kompatibility se Service Pack 2. Na základě těchto testů může Microsoft všem zákazníkům doporučit Service Pack 2 jako balíček, který v mnoha ohledech zlepší a zproduktivní jejich práci s počítačem.

Vývoj opravného balíčku Service Pack 2 si rovněž vyžádal úzkou spolupráci mezi společností Microsoft a dalšími předními firmami z odvětví, včetně distributorů software, výrobců čipů i počítačů.

Spolupráce se týkala například těchto oblastí :

"Zdokonalení v oblasti bezpečnosti, která jsou obsažena ve Windows XP Service Pack 2, umožní uživatelům lépe a přitom snadněji chránit své systémy a mít nad nimi lepší kontrolu," uvedl senior vice prezident společnosti Microsoft Will Poole. "Doporučujeme všem uživatelům Windows XP aby již nyní obětovali pět minut svého času, navštívili stránku www.microsoft.com/cze/protect a aktivovali si funkci automatické aktualizace. Získají tím jistotu, že se jim Service Pack 2 nainstaluje, jakmile bude k dispozici."

Společnost Microsoft vyvinula Windows XP Service Pack 2 vybavený posílenou bezpečností technologií v úzké spolupráci s dalšími předními představiteli počítačového průmyslu, včetně prodejců software, výrobců chipů a počítačů.

Seznam partnerů společnosti Microsoft spolupracujících na vývoji a distribuci opravného balíčku Windows XP Service Pack 2

Agnitum, AOL, Best Buy, Borland Software, CompUSA, Computer Associates, Dell, FRISK Software International, F-Secure, Grisoft, IBM, Kaspersky Labs, Lookn Stop, McAfee, Norman Data Defense Systems, Panda Software, Sun Microsystems, Symantec, Tiny Software, Trend Micro, Zone Labs.

Microsoft

Článek ze dne 12. srpna 2004 - čtvrtek