logo itpoint.cz

Ministerstvo informatiky na Invexu

Ve dnech 11. a 12. října navštíví ministr Mlynář veletrh informačních a komunikačních technologií Invex v Brně. Oproti loňskému roku bude Ministerstvo informatiky na veletrhu zastoupeno vlastní expozicí.

Veletrh Invex se letos koná ve dnech 11. až 15. října, slavnostní zahájení proběhne v pondělí ve 12:00 za účasti předsedy vlády Grosse, ministra informatiky Mlynáře, jeho slovenského protějšku Prokopoviče, generálního ředitele BVV Brno Škrly a viceprezidenta společnosti Microsoft Mühlfeita.

Doprovodný program veletrhu však začne již v pondělí ráno Fórem elektronické komunikace. Předmětem diskuse bude návrh zákona o elektronických komunikacích, který v současné době projednává parlament. Konference se zúčastní ministr informatiky Vladimír Mlynář, předseda ČTÚ David Stádník, předseda APVTS Svatoslav Novák a další.

Po slavnostním zahájení veletrhu se ministr Mlynář zúčastní startu Finále Mistrovství ČR v počítačových hrách, v 15:00 pak tiskové konference vlády, mezi 18:00 a 19:00 Radiofóra Českého rozhlasu věnovaného Invexu a večer pak společenského večera, na kterém předá Cenu ministra informatiky, cenu udělovanou dvakrát ročně osobnostem, sdružením, projektům či firmám za významný přínos k rozvoji informační společnosti.

V úterý ráno se za účasti ministra Mlynáře uskuteční seminář na téma Národní politiky vysokorychlostního přístupu, jejíž první verzi Ministerstvo informatiky dokončilo a předložilo k veřejné diskusi.

K dalším akcím veletrhu Invex, kterých se aktivně zúčastní ministr Mlynář nebo jiní zástupci Ministerstva informatiky, patří pondělní diskuse Digitální TV vysílání v ČR nebo úterní odpolední akce First Tuesday.

Po celý týden bude mít odborná i široká veřejnost možnost podrobně se seznámit s činností a projekty Ministerstva informatiky na stánku ministerstva v pavilonu B, konkrétně s Portálem veřejné správy, s Registrem živnostenského podnikání a s Národním programem počítačové gramotnosti.

Na stánku ministerstva budou zástupcům obcí a městských částí vydávány elektronické podpisy.

MI ČR

Článek ze dne 6. října 2004 - středa