logo itpoint.cz

Mistrovství na Invexu i přes mobilní telefon

Soutěžit se bude ve třech různých disciplínách na mobilních telefonech Nokia N-Gage QD. Půjde o jakousi formu moderního mobilního trojboje - každý si zahraje jednu sportovní, jednu akční a jednu strategickou hru a potom se skóre ze všech třech her sečte, a kdo na tom bude bodově lépe, postupuje do finále.

Na letošním veletrhu INVEX se vůbec poprvé v České republice bude bojovat o titul mistra ČR v mobilních hrách. Letošní ročník soutěže vyhraje jeden z návštěvníků veletrhu, který se probojuje přes kvalifikační kola do finále. Turnaj bude součástí obřího multiherního InvexCupu.

Za projektem stojí největší tuzemský organizátor herních soutěží - společnost Progamers. Soutěžit se bude ve třech různých disciplínách na mobilních telefonech Nokia N-Gage QD. "Dlouho jsme zvažovali, s jakým výrobcem se do turnaje pustíme a nakonec jsme vybrali, myslím, to nejlepší, co na trhu je," vysvětluje hlavní organizátor Daniel Mikšovský. "Půjde o jakousi formu moderního mobilního trojboje. Každý si zahraje jednu sportovní, jednu akční a jednu strategickou hru. Potom se, zjednodušeně řečeno, skóre ze všech třech her sečte, a kdo na tom bude bodově lépe, postupuje do finále," dodává k hernímu systému Mikšovský. Hrát se bude lokálně, bez připojení k některému z operátorů. Letošní ročník Mistrovství ČR v mobilních hrách je pouze úvodním propagačním předkolem následující sezony, která v produkci Progamers začne už od ledna 2005.

Přestože jde letos o nultý ročník je dotace turnaje poměrně vysoká - 100.000 Kč. Vycházíme z toho, co si trh žádá. Podle průzkumu agentury GFK se počítačové, nebo chcete-li elektronické, hry hrají ve 40 procentech českých domácností," říká Daniel Mikšovský, který za tři roky vybudoval z malé společnosti Progamers promotéra největší středoevropské akce v oboru. Letos byl Daniel Mikšovský za svoji práci v čele Progamers nominován na prestižní ocenění v anketě Osobnost roku české a slovenské informatiky a telekomunikací 2004. Firma Progamers se na trhu počítačových her a produkce různých soutěží pohybuje už šestým rokem.

Letos mimo jiné připravuje třetí ročník mamutího InvexCupu, který na ploše 5.000 m2 v pavilonu "Z" na brněnském výstavišti v rámci veletrhu Invex uvede naši i evropskou špičku v hraní počítačových her. Na loňský ročník InvexCupu se přišlo podívat 110.000 diváků. Organizátoři očekávají, že letos tuto hranici překonají.

Progamers

Článek ze dne 29. září 2004 - středa