logo itpoint.cz

Mobilní smršť Siemens

Siemens včera představil novinářům kolekci devíti nových mobilních telefonů, se kterými bychom se měli postupně setkávat od června do září ...

Siemens včera představil novinářům kolekci devíti nových mobilních telefonů, se kterými bychom se měli postupně setkávat od června do září. Jejich popisy a označení najdete v dnešních dalších článcích. Při jejich označování písmeny vychází Siemens s inspirací od automobilů Mercedes. "A" je tedy základní třídou, "M" je fun class atd.

Jeho představitelé současně zhodnotili obchodní postavení a vývoj prodeje v tomto segmentu. Podle nezávislých průzkumů má mít Siemens v České republice tržní podíl v segmentu mobilních telefonů vysokých 39%. Tedy podstatně více, než v celosvětovém měřítku. Současně roste podíl "technologických" GSM zařízení, tedy různých terminálů a modulů. Při počtu mobilních telefonů, který se blíží počtu všech obyvatel to je pochopitelné. Proto je třeba v segmentu běžných hlasových telefonů stále nabízet nějaké inovace. Konkurenci se daří prorážet s různými doplňky pro trávení volného času.

Asi nejprůlomovější je bike-o-meter, který z M65 udělá inteligentní cyklokomputer. U telefonů, které jsou vybaveny kamerami, a to jsou téměř všechny, lze telefon doplnit inteligentním bleskem IFL-600, který jednak redukuje červené oči a inteligentně měří expozici. Za cca 1590Kč by se měla prodávat přenosná HF sada do auta HLP 630.

Jde o jednoduchou variantu pro zasunutí do zapalovače. Zajímavostí je systém vložek-adaptérů, díky kterým ji lze použít pro všechny nově uvedené typy telefonů. Auto HF sada HKW 600 je poněkud luxusnější, bude stát cca 5100Kč. Zde žádné vložky nepotřebujete, jde totiž HF s bezdrátovým Bluetoth připojením. V autě z ní tak může být vidět jen malý subtilní panýlek, ovšem doplněný displejem, takže pokud se vám ho podaří v autě vhodně umístit, nemusíte havarovat, protože jste se shýbali k displeji telefonu. Kdo vás volá uvidíte přímo na tomto panelu.

Článek ze dne 23. června 2004 - středa