logo itpoint.cz

Mobilní technologie Intel Centrino slaví rok své existence

Právě před rokem představila společnost Intel Corporation mobilní technologii Intel® Centrino™ spojující bezdrátové funkce do nové generace mobilních počítačů. Rozvoj WiFi technologie zaznamenal velký rozvoj i v ČR. Přípojné body do sítě Wi-Fi přibývají každým dnem - náklady na jejich vybudování nejsou nikterak enormní, a tak se stávají novým a zajímavým businessem. V současné době je v ČR více než 300 těchto přístupových bodů.

Právě před rokem představila společnost Intel Corporation mobilní technologii Intel® Centrino™ spojující bezdrátové funkce do nové generace mobilních počítačů. Pod značkou mobilní technologie Intel Centrino je soustředěno úsilí společnosti Intel zajistit bezdrátový produkt vhodný pro stále mobilnější svět. A právě díky tomuto úsilí se vize propojeného světa společnosti Intel rychle stává realitou.

Podle mnoha výzkumů představují notebooky jednu z nejlépe prodávaných komodit v oblasti informačních technologií. Velkou měrou tomuto trendu přispělo právě uvedení mobilní technologie Intel Centrino na trh. Lidé tak mohou být i na cestách ve stálém spojení se svými blízkými, přáteli a spolupracovníky. Mobilní technologie Intel Centrino je určená pro všechny, kdo chtějí mít volnost a flexibilitu pracovat, hrát si a připojovat se odkudkoliv.

Rozvoj WiFi technologie zaznamenal velký rozvoj i v České republice. Přípojné body do sítě Wi-Fi, známé jako "hot spoty", přibývají každým dnem. Náklady na jejich vybudování nejsou nikterak enormní, a tak se stávají novým a zajímavým businessem. V současné době je v České republice více než 300 těchto přístupových bodů. Mezi hlavní poskytovatele bezdrátového připojení patří především telekomunikační operátoři, ale i menší firmy našly v tomto oboru své místo na trhu.

"Použití skutečně mobilních notebooků mění způsob života mnoha lidí. S notebooky vybavenými mobilní technologií Intel Centrino si lidé na služebních cestách mohou při čekání na letišti kontrolovat svůj e-mail nebo si číst on-line noviny vydávané v jejich městě a ještě mít dostatek energie v baterii, aby se mohli v průběhu letů domů dívat na film z DVD," říká Martin Korman ze společnosti Intel. "Studenti se mohou registrovat na předměty příštího semestru nebo si hledat brigády přímo z vysokoškolské knihovny či menzy, či dokonce při odpočinku na lavičce v parku - a to vše z elegantního, lehkého systému, který je neomezuje svojí váhou."

O rozšíření povědomí o Wi-Fi a hotspotech usiluje společnost Intel prostřednictvím programu Wireless Validation Program. Tento program byl vyvinut společností Intel v rámci přípravy a testování mobilní technologie Intel Centrino, která byla testována různými WLAN přístupovými body, kombinacemi softwaru, různě umístěnými hotspoty a různými poskytovateli bezdrátových služeb za účelem zajištění plné kompatibility a tudíž i plné spokojenosti zákazníků.

Součástí mobilní technologie Intel Centrino, která představuje nejlepší technologii společnosti Intel pro mobilní počítače, je nový mobilní procesor, související čipsety a funkce bezdrátových sítí podle standardu 802.11 optimalizované, testované a prověřené s cílem zajistit vzájemnou spolupráci. Kromě bezdrátových komunikací je mobilní technologie Intel Centrino vybavena funkcemi navrženými s cílem prodloužit provozuschopnost počítače při napájení akumulátory, umožnit tenčí a lehčí konstrukci notebooků a poskytnout mimořádný mobilní výkon.

Intel

Článek ze dne 15. března 2004 - pondělí