logo itpoint.cz

Mozilla Firefox 1.0 CZ - nejlepší webový prohlížeč

Pro uživatele MS Internet Exploreru jsou připraveny webové stránky, které jim pomohou se změnou prohlížeče. Uživatelé na stránkách naleznou důvody proč změnit webový prohlížeč, odpovědi na své nejčastější otázky jednoduchého průvodce samotnou výměnou prohlížeče.

Mozilla Foundation ve spolupráci s Projektem CZilla v úterý zveřejnila dlouho očekávanou českou verzi Mozilla Firefox 1.0 pro operační systémy MS Windows, GNU/Linux a Mac OS X. Firefox je rychlý a bezpečný webový prohlížeč, který si oblíbili uživatelé i weboví tvůrci. Již během svého vývoje se stal nejdiskutovanějším prohlížečem na Internetu, zároveň je považován za nejlepší současný webový prohlížeč.

Výběr z vlastností Firefoxu :

Kvalita a vyspělost prohlížeče přesvědčila milióny uživatelů k nahrazení MS Internet Exploreru právě Firefoxem - jen ukázková verze Firefoxu zaznamenala během několika týdnů více než 8 miliónů stažení. Masivní přechod uživatelů se odrazil i v podílu prohlížečů na trhu - podle analytických firem podíl MS Internet Exploreru klesá po řadu měsíců jak na českém tak i světovém webu.

Firefox získal velmi příznivé ohlasy recenzentů a odborné veřejnosti. V srpnu obdržel ocenění "Best In Show" na celosvětové výstavě LinuxWorld. V září americké deníky Wall Street Journal a USA Today doporučily vyzkoušet Firefox uživatelům, kterým záleží na bezpečnosti.

Živě.cz ve své recenzi uvádí : "Kdo jej vyzkouší, pravděpodobně již nebude mít důvod ho opustit." Firefox také vyhrál velký test prohlížečů českého časopisu Computer.

Pro uživatele MS Internet Exploreru jsou připraveny webové stránky "Přejděte na Firefox", které jim pomohou se změnou prohlížeče. Uživatelé na stránkách naleznou důvody proč změnit webový prohlížeč, odpovědi na své nejčastější otázky jednoduchého průvodce samotnou výměnou prohlížeče.

Projekt CZilla se dlouhodobě zabývá lokalizací, propagací a podporou projektu Mozilla.org v České republice. Uživatelům pravidelně přináší české verze balíku internetových aplikací Mozilla, populárního prohlížeče Mozilla Firefox a výkonného poštovního klienta Mozilla Thunderbird.

Mozilla Foundation je neziskovou organizací, založenou v roce 2003 společností America Online pro podporu a vývoj prohlížeče Mozilla a odvozených produktů. Mozilla Foundation se sídlem v Mountain View, Kalifornie, USA, v současnosti dodává prvotřídní webový prohlížeč Mozilla Firefox, balík aplikací Mozilla Suite a samostatný e-mailový klient Mozilla Thunderbird, jehož oficiální verze bude teprve vydána.

CZilla & Mozilla Foundation

Článek ze dne 10. listopadu 2004 - středa