logo itpoint.cz

Na CeBIT se chystá na 31 českých firem

Ani letos nebude počítačový a telekomunikační veletrh CeBIT v Hannoveru bez účasti českých vystavovatelů. Nové zákazníky a obchodní příležitosti bude na veletrhu stejně jako loni hledat 31 tuzemských vystavovatelů. Vyplývá to z údajů organizátorů na internetových stránkách veletrhu.

Ani letos nebude počítačový a telekomunikační veletrh CeBIT v Hannoveru bez účasti českých vystavovatelů. Nové zákazníky a obchodní příležitosti bude na veletrhu stejně jako loni hledat 31 tuzemských vystavovatelů. Vyplývá to z údajů organizátorů na internetových stránkách veletrhu.

Brány veletrhu se otevírají již dnes pro novináře a odborníky. Od čtvrtka do příští středy bude veletrh přístupný široké veřejnosti.

Mezi českými vystavovateli jsou výrobci telekomunikačních zařízení, softwaru i počítačových komponentů. Tradičním účastníkem veletrhu je výrobce podnikových informačních systémů LCS. "LCS má na německém trhu již etablovanou pobočku, proto se letos soustředíme hlavně na kontakty s partnery z jiných zemí a jednání o nových možnostech spolupráce," uvedl ředitel pro strategický a zahraniční rozvoj Petr Maňas.

Společnost 2N Telekomunikace je letos na veletrhu CeBIT již po páté. Firma letos svou expozici zaměřila na GSM brány a podle vlastního vyjádření bude prezentovat nejširší nabídku v této oblasti na evropském trhu. Podle předsedy představenstva Miroslava Hofmana umožňuje účast na veletrhu společnosti kontakt s potenciálními zákazníky i získání přehledu o podmínkách na lokálních trzích. "Díky tomu můžeme jako malá česká firma uspět i tam, kde jsou karty na trhu již dávno rozdány," uvedl.

Tradičními účastníky veletrhu jsou i dodavatelé telekomunikačních zařízení Strom telecom a prostějovský Micos. Pardubický Triton bude na svém stánku prezentovat součásti pro budování rozvodů datových a telekomunikačních sítí.

Technologie pro boj s počítačovými viry budou prezentovat brněnské společnosti Grisoft a AEC, společnost PJsoft představí nabídku digitálních map a pražská firma ITS nabídne spolupráci v oblasti vývoje aplikačního softwaru a aplikací pro elektronický obchod. Společnost Princip bude prezentovat svůj systém elektronického sledování vozidel prostřednictvím GPS a mobilních sítí GSM.

Veletrh bude silně zaměřen na nástup mobilních služeb třetí generace UMTS. Na své si přijdou i vyznavači digitálních fotografií, multimediálních mobilních telefonů či přenosných počítačů. Nebudou chybět prezentace nejnovějších počítačových procesorů či LCD monitorů, bezdrátového přístupu na internet či nových trendů využití informačních technologií v průmyslové oblasti.

Ani letos se jedna z nejvýznamnějších technologických akcí v Evropě nevyhnula poklesu zájmu vystavovatelů. Těch je letos 6411, tedy o více než stovku méně než loni. Výrazný růst zájmu zaznamenali organizátoři od firem z asijských zemí, zejména z Číny. Počet čínských účastníků stoupl z loňských 111 na 189 firem. Ze zahraničí je více než polovina všech vystavovatelů.

ČTK

 přehled vystavovatelů

Článek ze dne 17. března 2004 - středa