logo itpoint.cz

Na Silvestra lidé dali za dobití mobilů rekordních 9 mil. Kč

K doplnění kreditu mobilních telefonů za nižší ceny lidé nevyužívali jen bankomaty. Pro své karty GO, Twist a Oskarty kupovali kupóny i přímo u obchodníků. Někteří obchodníci tak před koncem roku hlásili vyprodání zásob ...

Rekordních 8,8 milionu korun utratili lidé poslední den loňského roku při dobíjení svých mobilních telefonů přes bankomaty České spořitelny (ČS). Mimo období Vánoc lidé za nákup kupónů v bankomatech utratí necelý milion korun denně, sdělila Věra Čarná z tiskového oddělení ČS.

Lidé tak využili skutečnost, že se zdražení telefonování od začátku letošního roku nedotklo kupónů zakoupených do konce loňského roku. Všichni operátoři automaticky navýší o 17 procent kredit na volání, který měli na svém účtu jejich klienti k 31. prosinci. Podle odborníků přitom nejde o dobrou vůli operátorů, ale o povinnost.

Za zdražením od 1. ledna stojí zvýšení daně z přidané hodnoty z pěti na 22 procent pro telefonní služby. Operátoři se rozhodli zvýšení daní promítnout do cen.

K doplnění kreditu mobilních telefonů za nižší ceny lidé nevyužívali jen bankomaty. Pro své karty GO, Twist a Oskarty kupovali kupóny i přímo u obchodníků. Někteří obchodníci tak před koncem roku hlásili vyprodání zásob.

Zvýšení DPH na některé služby, včetně telekomunikací a internetu, schválila v létě sněmovna. Většina telekomunikačních operátorů, včetně všech tří mobilních, již oznámila, že celé zvýšení DPH promítne do cen pro koncové zákazníky.

ČTK

Článek ze dne 5. ledna 2004 - pondělí