logo itpoint.cz

Na StarZone.cz zakoupeno více než 600 licencí

Největší zájem byl o pohádky, večerníčky a animované filmy (31 %), dále o filmy pro dospělé (30%), celovečerní filmy včetně komedií, akčních a hororových titulů i dramat (19 %). Rostoucí zájem je také o pořady z TV Prima. Ostatní shlédnuté materiály byly naučné pořady, včetně dokumentu Jak se dělá StarZone.

Více než 600 licencí na sledování filmu si za první týdny provozu na unikátním zábavním portálu StarZone.cz od Českého Telecomu zakoupili uživatelé internetu v České republice. Největší zájem byl o pohádky, večerníčky a animované filmy (31 %), dále o filmy pro dospělé (30%), celovečerní filmy včetně komedií, akčních a hororových titulů i dramat (19 %). Rostoucí zájem je také o pořady z TV Prima. Ostatní shlédnuté materiály byly naučné pořady, včetně dokumentu Jak se dělá StarZone. Celkově zábavní portál navštívilo více než 7 000 uživatelů internetu, kteří shlédli okolo 75 000 stránek.

Český Telecom v současné době uzavírá úspěšná jednání se společností BMG, na základě kterých již probíhá digitalizace prvních dodaných titulů. Hudební sekce s více než 200 hudebními tituly by se na portálu StarZone.cz měla objevit během měsíce června 2004. Rozbíhají se i jednání se společností Sony Music. Zároveň se na základě připomínek a doporučení internetové veřejnosti zefektivňuje vstupní stránka portálu, aby byla více uživatelsky příjemná.

Ceny za shlédnutí celovečerního filmu začínají na 35 Kč, u animovaného filmu na 10 Kč. U cen za hudební tituly se bude poplatek pohybovat okolo 30 Kč za skladbu (singl) s časově neomezenou dobou licence.

Český Telecom spolupracuje v oblasti filmové produkce s TV Prima, Ateliéry Bonton Zlín, Biograf Jana Svěráka, AQS, Atlantis Entertainment, BSP multimedia a mnoha dalšími.

Služby portálu www.starzone.cz jsou optimalizovány pro uživatele INTERNET EXPRES – služby vysokorychlostního připojení k internetu. Službu ve své základní variantě připojení rychlostí 512 kbps bez datových limitů nabízí Český Telecom za 999 Kč (bez DPH).

Český Telecom

Článek ze dne 8. června 2004 - úterý